Unity için C# öğrenmeli mi?

Redux89

Hectopat
Daha fazla  
Unity'e başlayacağım. Önce C# öğreneceğim. Doğru mu yapıyorum?

Bir de burdan öğreneceğim. Sizce bu adam doğu anlatıyor mu?

Unity'e başlayacağım. Önce C# öğreneceğim. Doğru mu yapıyorum?

Bir de burdan öğreneceğim. Sizce bu adam doğu anlatıyor mu?
Visual Studio C#'ı ile Unity'nin C#'ı farklı. Visual Studio'da görsel veya konsol programı hazırlıyorsun ama Unity'de sadece kod yazıyorsun. Unity için hazırlanan C# eğitim videolarını tercih etmelisin.

Temel programlama mantığını öğrenmek istiyorsan bu videolar olur fakat C# konusunda Engin Demiroğ daha iyi bir eğitmen şahsımca. Bir diğer husus; C#'ı sadece Unity'de kullanacaksanız tamamen üst düzey C# öğrenmenize gerek yok. Çünkü Unity'e geçtiğinizde oyun motorunun kullandığı kütüphaneleri, onların içerisindeki fonksiyonları öğreneceksiniz ve onlar ile bir şeyler yapacaksınız. Bu yüzden üst düzey yerine orta seviye C# yeterli olacaktır.

Kesinlikle, önce C# öğrenmelisiniz. Ben şahsen Murat Yücedağ'dan öğrenmiştim fakat Engin Demiroğ'un eğitimleri de çok profosyonel duruyor. Bence Engin Demiroğ'dan başlamalısınız.
Buradaki ilk video dışında tüm videoları izleyerek iyi bir bilgi edinebilirsiniz.

Unity geliştireceğiniz için sonrasında Unity kodlama videosu diye aratarak onun kütüphaneleriyle ilgili eğitim videolarına erişebilirsiniz. Unutmayın, önemli olan kullandığınız kütüphanedir.

Kesinlikle, önce C# öğrenmelisiniz. Ben şahsen Murat yücedağ'dan öğrenmiştim fakat engin demiroğ'un eğitimleri de çok profesyonel duruyor. Bence engin demiroğ'dan başlamalısınız.
Buradaki ilk video dışında tüm videoları izleyerek iyi bir bilgi edinebilirsiniz.

Unity geliştireceğiniz için sonrasında Unity kodlama videosu diye aratarak onun kütüphaneleriyle ilgili eğitim videolarına erişebilirsiniz. Unutmayın, önemli olan kullandığınız kütüphanedir?

Attığınız play listdeki videolar tamamlanmış mı?

Attığınız play listdeki videolar tamamlanmış mı?
Tamamlanmamış gibi dursa da bu videoları izleyerek en azından orta düzeyli C# öğrenebilirsiniz. Bunun dışında YouTube kanalında daha farklı C# içerikleri de mevcut. Yetmez diyorsanız bunları da izleyebilirsiniz.

İsterseniz Murat Yücedağ'ın eğitimlerini de atayım fakat bu eğitimler Windows Forms üzerinde yoğunlaşmış durumda ve eğitmenin öğrenci zamanlarındayken çekmiş videoları.

Tamamlanmamış gibi dursa da bu videoları izleyerek en azından orta düzeyli C# öğrenebilirsiniz. Bunun dışında YouTube kanalında daha farklı C# içerikleri de mevcut. Yetmez diyorsanız bunları da izleyebilirsiniz.

İsterseniz Murat yücedağ'ın eğitimlerini de atayım fakat bu eğitimler Windows forms üzerinde yoğunlaşmış durumda ve eğitmenin öğrenci zamanlarındayken çekmiş videoları.

Teşekkürler engin demiroğdan başlayıp orta düzeye çıkacağım ardından da farklı bir yoldan kendinmi geliştireceğim.

Kesinlikle, önce C# öğrenmelisiniz. Ben şahsen Murat Yücedağ'dan öğrenmiştim fakat Engin Demiroğ'un eğitimleri de çok profesyonel duruyor. Bence Engin Demiroğ'dan başlamalısınız.

Unity geliştireceğiniz için sonrasında Unity kodlama videosu diye aratarak onun kütüphaneleriyle ilgili eğitim videolarına erişebilirsiniz. Unutmayın, önemli olan kullandığınız kütüphanedir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Selam Ben Enes hocadan izliyorum 27 dersim kaldı Unity'ye geçmek için yeterli mi?

Selam Ben Enes hocadan izliyorum 27 dersim kaldı Unity'ye geçmek için yeterli mi?
ben hepsini izleyin önce derim zaten hepsini izleyince ortalama seviye olursunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı