Unity ile korku oyunu yapmak

yasinseker02

Decapat
Arkadaşlar solo olarak Unity'den korku oyunu yapmak istiyorum. Pek bir yazılım bilgim yok. Daha önceden Unity dersleri almıştım ama unutmuşum. Internetten hazir asster falan bulup yapmaya baslasam ne kadar sürer? Ve neler gerekli yardımcı olur musunuz?

Assetler, C# bilgisi vb. bir çok şey gerekli. Basit bir korku oyunu olsa bile hazır asset kullanmayın derim. Fazla alışırsanız sıkıntı olur. Blender içerisinden kendinize özel asset yapmayı deneyin. Örnek olarak aşağıdaki kursta programlama, Unity ve Blender gayet iyi anlatılıyor. Almak isterseniz alabilirsiniz.

Arkadaşlar solo olarak Unity'den korku oyunu yapmak istiyorum. Pek bir yazılım bilgim yok. Daha önceden Unity dersleri almıştım ama unutmuşum. Internetten hazir asster falan bulup yapmaya baslasam ne kadar sürer? Ve neler gerekli yardımcı olur musunuz?
Bir gün başarırsan bize söyle hemen oynayalım

Yazılım bilgin olmadan pek mümkün değil. Yapacağın şeyler çok kısıtlı kalır. Oyun yapmaya başlamadan önce C# öğren. Yazılımın mantığını kavra. Neyin ne işe yaradığını anlamaya başladığında oyun yapmaya geçebilirsin. Eğer ihtiyacın olan assetler bulabilirsen hazır asset kullanmaktan çekinme. Hiçbir şey olmaz. Çünkü anladığım kadarıyla sen bu oyun işinin yazılım tarafında çalışacaksın. En azından tek olduğuna göre öyle sanıyorum. Daha sonradan tecrübelendikçe ekiplere girdiğinde zaten 3D artistler yapacak o modelleri. Dediğim gibi hazır asset kullanman bir sıkıntı çıkarmaz. Herkesin bildiği işi veya onu ilgilendiren işi yapması en sağlıklısı olur.

Geri
Yukarı