Unity kameraya glitch efekti nasıl verilir?

Giveme

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Unity'yi öğrenmeye çalışıyorum ve bir sorum var: Oyundaki kameraya nasıl desem eski kameralar var ya biraz görüntüyü karıncalı ve sıkıntılı çekerler ya. Benim aşağıya koyduğum resimdeki gibi karıncalanmayı Player'ın kamerasını nasıl yapacağım?

Dosya Ekleri

• ba9948556abceac3646ef346bfb31750ea0ed604.png
    ba9948556abceac3646ef346bfb31750ea0ed604.png
    807 KB · Görüntüleme: 28
Merhaba bunun için aklıma daha önce denemediğim ama işe yarayacağını düşündüğüm bir şey geldi. Bu kamera aktifken canvasa bu gri çizgileri alpha değeri düşük tam ekran bir fotoğraf olarak verirseniz ve bunun raycast target olmasını engellerseniz (ki diğer butonlara basabilmekte vs sorun yaşamayın) bu şekilde bir görüntünüz olabilir. Karartı için de post processing kullanabilirsiniz.

Onu internetten bulup UI olarak oyuna koyacaksın.

Ya da bu videoda anlatmışlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim arkadaşlar :) Son zamanlarda açtığım konulara kimse cevap yazmadığı için buna da yazılmayacak zannettim. İyi akşamlar herkese.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak bu da işinizi görür gibi.

Teşekkür ederim arkadaşlar :) Son zamanlarda açtığım konulara kimse cevap yazmadığı için buna da yazılmayacak zannettim. İyi akşamlar herkese.
Hocam unity ile ilgili bir konu olduğunda etiketleyebilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum. Tüm konuları takip edemediğim için arada kaçabiliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı