Unity koşma oyunu yapma

• Konuyu başlatan eqNd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B
Mobil de çalışacaktır büyük ihtimalle o zaman
Bu kodu Update yerine kendi fonksiyonun haline getir yani şu şekilde;

C#:
    float speed = 3f;

public private Yuru()
    {
           transform.Translate(Vector3.forward * speed * Time.deltaTime);
    }

Hiyerarşiden sağ tıklayıp UI kısmından "Button" ekle ve bu butonun inspector kısmından en alttan component ekle. Ekleyeceğin component "Event Trigger" olacak. Componentin içinde "Add..." yazması gerekiyor ona tıkla ve "Drag" seç. Sonra karakteri alttaki obje kısmına sürükle sağ taraftan "Yuru" fonksiyonunu seç. Çalışması lazım. Denemedim fakat çalışması gerekiyor.

C#:
    float speed = 3f;

public private Yuru()
    {
    }

Hiyerarşiden sağ tıklayıp UI kısmından "Button" ekle ve bu butonun inspector kısmından en alttan component ekle. Ekleyeceğin component "Event Trigger" olacak. Componentin içinde "Add..." yazması gerekiyor ona tıkla ve "Drag" seç. Sonra karakteri alttaki obje kısmına sürükle sağ taraftan "Yuru" fonksiyonunu seç. Çalışması lazım. Denemedim fakat çalışması gerekiyor.
Çok pardon dostum "Drag" sürükleyince çalışıyordu. "Pointer Down" yapınca Yuru fonksiyonu çalışsın "Pointer Up" yapınca boş dursun. Böylelikle basılı tuttukça gidecek.

Son düzenleme:

C#:
 float speed = 3f;

public private Yuru()
 {
 }

Hiyerarşiden sağ tıklayıp UI kısmından "button" ekle ve bu butonun inspector kısmından en alttan component ekle. Ekleyeceğin component "Event trigger" olacak.componentin içinde "add..." yazması gerekiyor ona tıkla ve "drag" seç. Sonra karakteri alttaki obje kısmına sürükle sağ taraftan "yuru" fonksiyonunu seç. Çalışması lazım. Denemedim fakat çalışması gerekiyor.

Çok pardon dostum "drag" sürükleyince çalışıyordu. "pointer down" yapınca yuru fonksiyonu çalışsın "pointer up" yapınca boş dursun. Böylelikle basılı tuttukça gidecek.

Maalesef yürü diye bir komut çıkmıyor.

Hey,

İlk önce yeni bir buton oluşturacaksın ve bu butonun alpha değerini 0'a çekeceksin. Yani butonun saydamlığını azaltacaksın. Sonra butona basılınca "Time.timeScale = 1;" komutunu yazacaksın. Eğer yapamadıysan bana belirtebilirsen sana discord adresimden yardım edebilirim.

Geri
Yukarı