Unity kullanan için C# kitap önerisi

39004

Kilopat
Arkadaşlar ben unity Game Engine kullanıyorum kodlamayı javascript ile yapıyordum ama C# deneyince performansı daha yüksek ve daha az karmaşıktı C# öğrenmek istiyorum ama yeterli bir kaynak yok internette, tek kaynak Microsoft Açık akademi ama internetten öğrenmek çok yorucu ve kitaplardan daha çabuk anlıyorum bu sebeple giriş seviye bir C# kitabı önerirmisiniz. Şimdiden teşekkürler. Birazda oyuun yapımına yönelik olursa sevinirim.

Unity için ingilizce kaynak çok kısıtlıyken Türkçe kaynak bulmanız zor. Bulsanız bile kalite ve konu derinliği aynı olmaz. İşe ingilizceyi öğrenmekle başlayın. Uzun vadede daha faydalı olur.

Unity de JS ve C# yakın zaten internet üzerinden öğrenebilirsin?

YouTube'da sebilgi kanalı var, çok iyi ve detaylı anlatıyor Unity konusunu.

Benim tavsiyem Visual Studio ortamında C#'ı iyice öğrenin. Nesne tabanlı programlamanın mantığını kavrayın. Sonrasında Unity kütüphanesine giriş yapın. C#'ı ne kadar iyi bilirseniz bilin, Unity'e başlayınca biraz zorlanacaksınız. Ama mantığı bildiğiniz için geriye sadece ezber yapmak kalacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı