Unity Nedir ? Nasıl Kullanılır ? - Oyun Motorları Serisi 1

Udemy.com sitesinden bütçene göre ücretli veya ücretsiz c# eğitimleri alabilirsin. Mantığını kavradıktan sonra unity3d.com sitesinden beginner düzeyinde oyun yapımı videoları var onları takip ederek aynı projeyi sende yap. GucioDevs isimli kanaldan 2d oyun yapımı videosu var anlatımı basit onu da bitir bence. Ardından Brackeys isimli youtube kanalında sıfırdan oyun yapımı projeleri var onlarıda beraber yap. Projeyle kendin oyna,değiştir,kendi karakterini koy,müzik,efect kendin seç zaman harca. Projeni bitir sonra istediğin platformda yayınla. İstemezsen arkadaşlarına gönder oynasınlar test edip hatalarını söylesinler geliştirmeye devam et. Sürekli kendini yenileyen bir alan, ve keyifli. Şimdiden başarılar.
Çok teşekkürler.

Ellerinize sağlık bu konuyu da, konu icinde modelleme için verdiğiniz konuya da baktım.

Öncelikle bu programın ücretsiz versiyonu ile diğer ücretsiz seçenekleri arasında fark tam olarak ne oluyor. Orada çoklu oyuncu, gelir kapasitesi 100.000 demiş mesela bu ne anlama geliyor tam olarak.

Ve yine aynı şekilde modelleme programları, onlar da ücret olayı tam olarak nasıl? Şu an amotör olarak başlayacağım için gelir elde etmezken ücret ödemek şu an beni aşar. Amatör bir şekilde yapacağım oyunun da amatör olsa bile iyi bir şey yapmak istiyorum. Bu zamanla yapacağım oyunu da ücretsiz destekler mi bunu anlamaya çalışıyorum.

Sanırım özetle şu an takıldığım nokta ücretsiz olarak sahip olduğum imkanlar. :)

Araların da teknik farklar bulunmakta. Altyapı desteği ücretli olanlar da daha iyi olmak şartı beraberi ile oyunun yükleniş ekranı, unity nin temasının değiştirilmesi, server destekleri, bazı destek içerikli tool lar da mevcut. Daha amatör olduğunuz için direk ücretli seviyeyi almanızı önermem. İlk olarak ücretsiz üzerinden ilerleyin. Ücretsiz de de bir oyun yapıp, onu piyasaya sürecek kadar izniniz var. Ki tek sorun şu, diyelim ki siz çok iyi bir oyun yaptınız ve bu oyun size belirlenen sınır dan fazla gelir elde etmeye başladı ise unity pro lisansı almanız gerekiyor du sanırım.

Araların da teknik farklar bulunmakta. Altyapı desteği ücretli olanlar da daha iyi olmak şartı beraberi ile oyunun yükleniş ekranı, unity nin temasının değiştirilmesi, server destekleri, bazı destek içerikli tool lar da mevcut. Daha amatör olduğunuz için direk ücretli seviyeyi almanızı önermem. İlk olarak ücretsiz üzerinden ilerleyin. Ücretsiz de de bir oyun yapıp, onu piyasaya sürecek kadar izniniz var. Ki tek sorun şu, diyelim ki siz çok iyi bir oyun yaptınız ve bu oyun size belirlenen sınır dan fazla gelir elde etmeye başladı ise unity pro lisansı almanız gerekiyor du sanırım.

Anladım o gelir kapasitesi 100.000$ o anlama geliyor yani. Zaten o kadar kazanacak oyun yapabilirsem unity dilesin benden ne dilerse.:) O zaman Google Play'e yüklediğimiz oyunun gelirini Unity takip ediyor.

Bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

@TpszTelevizyon Türk Oyun yapım community si için elimizden geleni yapmalı, birlik olmalıyız. Bildiklerimiz paylaşarak, birbirimize öğreterek güçlenebiliriz. Başka sorunuz olursa, konularınıza etiketlemeniz yeterli olacaktır, şimdiden başarılar.

@TpszTelevizyon Türk Oyun yapım community si için elimizden geleni yapmalı, birlik olmalıyız. Bildiklerimiz paylaşarak, birbirimize öğreterek güçlenebiliriz. Başka sorunuz olursa, konularınıza etiketlemeniz yeterli olacaktır, şimdiden başarılar.

2 ay boyunce bilgi edinmeye çalışıyorum şu an uygulamaya geçmek icin işlerimden dolayı musait değilim. Çalışmalara, uygulamalara bu süre bitince başlayacağım. Ama bu sürede bilgi ve öğrenme odaklı ilerleyeceğim. Uygulama zamanı bol bol etiketlerim burada olursanız. :) Bu alanda Türkiye olarak güçlenmek benim de çok hoşuma gider bunun bir parçası olmak.

Bu işe gerçek anlamda kafa yormak ve başlama niyetindeyim ki başladım sayabiliriz. Geçici bir heves değil. Aklımdaki fikir ve hayal gücüme güveniyorum. Umarım fikirlerimi uygulamaya geçmede başarılı olurum, sizin gibi yardımsever insanlar sayesinde.

Hedefllerinize inanıp, başaracağınızdan şüphe duymayın emin olun ki istediklerinizi elde edebilirsiniz. Umarım çok çok iyi yerlere gelirsiniz ve başarırsınız.

Geri
Yukarı