Unity nereden başlanmalı?

279683

Hectopat
Tek kişiyim Unity 2D mobil oyun yapacağım. İlla Unity lazım değil başka program da olur. Kolay olabilirse iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek kişiyim Unity 2D mobil oyun yapacağım. İlla Unity lazım değil başka program da olur. Kolay olabilirse iyi olur.
Youtube’da Ali Onur Geven youtube kanalında unity 2d platform oyunu serisini izleyebilirisn her video 20 fakika gibi kısa sürelerde anlatım olarak gayet başarılı ve unity 2d de kullanabileceğin temel bilgileri kolayca anlatıyor. Oyuncu hareketi-animasyonu, kamera takipi, skor, UI (oyuncu arayüzü) gibi şeyler öğrenip kendini geliştirebilirsin. Kodlama olarak da C# dan başlamanı tavsiye ediyorum. Çünkü C# bilen biri python, java gibi dilleri de kolay öğrenmeni sağlar. Unity ve Visual Studio kurulum videosu da var oradan da kolayca yapabilirsin sorun olursa buradan sorarsın bildiğim bir şey ise cevap vermeye çalışırım.

Arkadaşın önerdiği gibi YouTube'da Ali Onur Geven, Udemy'de jankat gürbüzü öneririm. Fakat kendisi eğitime devam etmiyor artık ama kalitelidir zaten öğrenci sayısından da anlarsınız. Ben de 2D Unity çalışıyorum ve temelimi Udemy'de attım. Başlarda zor gelecektir fakat hevesiniz, isteğiniz varsa ve 3 günlük değilse eğlenceli bir iştir. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı