Unity objelerimin yüzünü gizliyor

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Dışarıdan bakarken daha rahat görmemiz için mi yoksa Unity'in çökmemesi için mi bilmiyorum ama program objelerimin yüzünü gizliyor. Oyunu başlat tuşuna bastığım halde bile aynı şekilde davranıyor. Yukarıdan "shaded" yazan kısmı "validate albedo" yapınca her şey görünüyor ama renkleri falan gidiyor. Aynı şekilde koyduğum resimlerin ya kenarını siyahlaştırmış veya direkt yok etmiş. Ne yapmam gerekiyor?

BuddyLite - SampleScene - PC, Mac & Linux Standalone - Unity 2020.3.33f1 Personal_ _DX11_ 21.0...png

BuddyLite - SampleScene - PC, Mac & Linux Standalone - Unity 2020.3.33f1 Personal_ _DX11_ 21.0...png

Dışarıdan bakarken daha rahat görmemiz için mi yoksa Unity'in çökmemesi için mi bilmiyorum ama program objelerimin yüzünü gizliyor. Oyunu başlat tuşuna bastığım halde bile aynı şekilde davranıyor. Yukarıdan "shaded" yazan kısmı "validate albedo" yapınca her şey görünüyor ama renkleri falan gidiyor. Aynı şekilde koyduğum resimlerin ya kenarını siyahlaştırmış veya direkt yok etmiş. Ne yapmam gerekiyor?

Eki Görüntüle 1458770

Eki Görüntüle 1458771
Sürüm mü değiştirdiniz?

Modelde hata olmadığına emin misiniz hocam?

Onu nereden anlayacağız bilmiyorum ama hata çıkartacak bir şey yaptığımı sanmıyorum. Bu arada göremediğim bir obje yüzünün arkasına falan geçince görebiliyorum. Yani objenin yüzleri belirli açılardan görünüp belirli açılardan görünmüyor.

Modelde hata olmadığına emin misiniz hocam?

Evet 5 tane YouTube videosundan sonra sorunu çözdüm. Duvarlar bir tane yüzü aynı anda kullanmaya çalıştığı için bir yerden bakarken öteki yer gözükmüyor. Bu adamı dinleyince sorunu çözersiniz, şimdi 2 saat boyunca modele extrude işlemi uygulayacağım. En başından beri düzgün yapsaydım evi uğraşmazdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı