Unity öğrenmeye nereden başlanmalı?

İlk öğrendiğim dil Visual Basic, 11 yaşında internetten araştıra araştıra öğrenmiştim. O zamanlar ne YouTube üzerinde ne de internette adam akıllı bir kaynak yoktu. Yaşın küçük ve yolun başındasın fakat başlamak için harika bir zamandasın. İnan bana bugün başlarsan üniversite zamanın geldiğinde iyi ki başlamışım diyeceksin kendine, dediğim gibi C# senin yaşında biri ve internetteki kaynakları göz önüne aldığımızda gayet uygun bir dil(başlangıç seviyesi için konuşuyorum, limitlerini sen belirlersin başkaları değil). Okulunu aksatma, matematik, fizik ve İngilizce gibi derslerine ağırlık ver, meyvesini çok güzel yiyeceksin birkaç yıl içerisinde. Programlama öğrenmek sanıldığı kadar zor ve karmaşık bir durum değil, bugün senin yaşında olsaydım ben matematiğe yönelirdim, yazdığın kodun kalitesi genellikle sayısal mantığın, problemin karmaşıklığına getirdiğin matematiksel yaklaşımlarla alakalı olacak. Önce matematiğin mantığını oturt, gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Programlama olayı aslında bilgisayar ile konuşmaktan farksız bir durum. İhtiyacın olan iki şey var matematik ve İngilizce. Bir yandan da algoritma çalışmaya başla, bir iki hafta içerisinde belli bir mantığı oturtup ardından C# ile temel konulara gir, ben lise dönemindeyken matematikte işlediğimiz konuları programlamada fonksiyon haline getirip bilgisayara hesaplatırdım, matematik ve programlama paralel ilerlediği zaman birbirini besleyen harika bir şeye dönüşüyor. Takıldığın tüm konuları burada gel sor. Harika bir yaştasın ve merakın taktir edilesi türden, böyle devam et.
Kotlin de öğreniyorum bu arada. Derslerime de gereken önemi veriyorum. Çok teşekkür ederim tavsiyeler için. Forumda böyle insanlar olduğunu görmek çok güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı