Unity platform oyunu nasıl yapılır?

Fatihzys

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Unity ile platform oyunu geliştirmek istiyorum. Unity hakkında az bilgim var. YouTube'da çoğu video eski. Sizce öğrenmek için Udemy vb. platformlardan eğitim seti mi satın alayım, yoksa YouTube ile öğrenebilir miyim? Bu konuda bilgili olanlar cevap verirse sevinirim.

Udemy almanızı tavsiye ederim zira yeni üyelik ile alırsanız 33 tl gibi fiyatlarda alıyorsunuz.Ama isterseniz Youtube'de de Brackeys gibi gayet iyi öğreten kanalar mevcut.Fakat ne yazık ki Youtube açısından Türkçe düzgün kaynak bulmak baya zor.

Yapmak istediğiniz oyunu bölebildiğiniz kadar küçük problemlere bölmeli daha sonra bu problemleri nasıl çözebileceğinize odaklanmalısınız. Çok orijinal bir oyun üstünde çalışmıyorsanız karşılaştığınız problemler çoğu zaman forumlarda oluyor. Çok sık karşılaşılanların videoları dahi oluyor. Şahsi tavsiyem az biraz programlama bilginiz varsa kendiniz çözmeye çalışın. Tek başına üstesinden gelemeyeceğiniz ya da daha kısa sürede aşabileceğiniz sorunları forumlardan bakın. Sadece video izleyerek öğrenilmiyor maalesef. Oyunun başına geçip saatlerce uğraşmanız gerekebiliyor ama günün sonunda alacağınız tecrübeye değiyor çoğunlukla.

Not: Ayrıca aklınızda bulunsun build'ini alamadığınız oyun oyun değildir. Sadece oyun motorunun penceresinde çalışan oyunun sadece size faydası olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı