Unity "sceneview selected shader is expected to have 7 passe" hatası

KYMBAVV

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Web Designer
Merhabalar. Ben ne zaman proje başlatsam bu "sceneview selected shader is expected to have 7 passe" indiriyor ama hata verip duruyor. Ne yaparsam yapayım gitmiyor ve yeryüzü oluştursam gözükmüyor, bunun sebebi nedir?

unity problem.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Game ekranından? Scene sekmesinin sol tarafında "Game" yazan yere basın. Ne gibi çıktı alıyorsunuz?

Tüm shaderların tekrar kurulumunu öneririm. Lakin ekranda bir hatadan daha çok eksik bir şeyler var gibi. Daha önce unity deneyiminiz ve 2D tecrübeniz oldu mu? Eğer varsa ve bu konulara hakimseniz, size tavsiyem motoru kaldırıp en güncel sürümü tekrar indirmektir.

Tüm shaderların tekrar kurulumunu öneririm. Lakin ekranda bir hatadan daha çok eksik bir şeyler var gibi. Daha önce unity deneyiminiz ve 2D tecrübeniz oldu mu? Eğer varsa ve bu konulara hakimseniz, size tavsiyem motoru kaldırıp en güncel sürümü tekrar indirmektir.
2 yıldır unitye başlamaya çalışıyorum fakat bilgisayarım yüzünden başlayamıyorum.Bilgisayarım 32 bit olduğu için unity 2020 indiremiyorum unity 5 indiriyorum unity 4 indirirsem farklılık olur mu ?(tecrübem yok)

En sağlıklı süreç, güncel bir işletim sistemi kurulumu yapmak. Bu adımdan sonra unity maceranız başlasa çok güzel olur sizin için. Eğer imkan dahilinde bu mümkün değilse, bilgisayarınız buna el vermiyorsa, en azından windows 7 64bit geçerek unity'i bu şekilde kurun.
Hepsinden önce en başta önerdiğim şeyi yapın, unity'i kaldırıp tekrar kurun.

Geri
Yukarı