Unity Tilemap ile Nesne Oluşturma

Galaxtus

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Unity 2D için yeni bir Grid oluşturdum. İstediğim şey şu; herhangi bir objeyi, tilemap ızgarası içerisinde oluşturmak istiyorum. Örneğin sağ taraftaki nesne seçme yerinden ev objesini seçtim. Sol taraftaki grid içerisinde tıkladığım yerlerden birine yeni bir ev objesi oluşturacak. İnternette biraz araştırdım ancak herhangi bir sonuç bulamadım. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Yapmak istediğin şey bir editor mu yoksa oyun sırasında çalışacak bir şey mi? Her ikisi içinde kaynak atabilirim.

GitHub - Unity-Technologies/2d-extras: Fun 2D Stuff that we'd like to share!
Buna bakabilirsin başlarda biraz zor ve karmaşıkmış gibi gelebilir ama aslında kolay.(Githubdan package olarak projene kuramazsan yaz yardımcı olurum.)

Eğer oyun sırasında böyle bir şey yapmak istiyorsan, bunlara göz at, hepsi aynı şeyi anlatıyor ve hepsi de çok iyi öğreticiler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yapmak istediğin şey bir editor mu yoksa oyun sırasında çalışacak bir şey mi? Her ikisi içinde kaynak atabilirim.

GitHub - Unity-Technologies/2d-extras: Fun 2D Stuff that we'd like to share!
Buna bakabilirsin başlarda biraz zor ve karmaşıkmış gibi gelebilir ama aslında kolay.(Githubdan package olarak projene kuramazsan yaz yardımcı olurum.)

Eğer oyun sırasında böyle bir şey yapmak istiyorsan, bunlara göz at, hepsi aynı şeyi anlatıyor ve hepsi de çok iyi öğreticiler.
Çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı