Unity vs Unreal Engine vs Core

nkmeth008

Hectopat
Merhabalar iyi günler iyi çalışmalar dilerim herkese. Daha önce bir kurs yardımı ile Unity üstünden 2D platform oyunu yapmıştım ve bildiğiniz üzere Unity bayağı karışık ve zor bir platform. Ayrıca ben eski olduğunu düşünüyorum. Unreal Engine 4 ise sadece biraz incelediğim bir oyun geliştirme platformu ve Blueprint olayını tam anlamasam da galiba kod yazma olayı biraz daha az kalıyor. Akış diyagramı çizmek gibi bir algoritma kullanmak gerekiyor lakin dediğim gibi tam anlayamadım. Bugün ise Core adında bir oyun geliştirme platformu gördüm. Bayağı basit ve kullanılabilir bir oyun geliştirme platformu olarak gözüme çarptı. Discord sunucularında ise yetkililer var ve bayağı bir yardımcı oldu sağ olsunlar. Tek sorun şu ki Core üstünde geliştirilen bir oyun Core platformunun dışına çıkarılamıyor. Çünkü Core MP oyunlar için kendi hostunu bize açıyor. Bundan dolayı da dışarı çıkartılırsa eğer format komple bozuluyor. Tıpkı Roblox gibi. Sizce Core üstünden devam etmek ne kadar mantıklı? Core üstünden devam etmek yerine Unity'e devam mı etmeliyim yoksa her ikisini de bırakıp Unreal Engine 4 öğrenmeye mi başlamalıyım? Bilgili ve tecrübe sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Teşekkür ederim.

Unity ve unreal engine olarak devam et. Boşuna zirvede değil bunlar. Hangisinin ilk olduğu önemli değil. Giriş yaparken önemli olan size en sıcak ve basit gelen. Sonrasında kariyerinizde ikisinide bol bol kullanırsınız.

CORE benim bildiğim kadarıyla hazır assestlerle kodlama yapmadan oyun yaptığınız bir oyun motoru. Ben size Unreal Engine 4'e başlamanızı önerebilirim. CORE ve benzeri mantıktaki motorlar benim çok ilgimi çekmiyor. Yapılabilnler geniş olsa bile sınırlı. Ayrıca Unity bence iyi bir motor, Unreal Engine de öyle tabii. Ben size Unreal engine 4'e bakın zor gelirse Unity'e geçin derim.

Core'a bakmadım o yüzden kullanımı hakkında bir şey söyleyemem fakat eğer yaptığınız şeyi kendi dışına çıkartmanıza izin vermiyorsa boşuna uğraşmayın derim.

Unity ile devam etmenizi tavsiye ederim. Unity için "bayağı karmaşık" demişsiniz ama aynı fikirde değilim. Unity o kadar da karmaşık değil.
Eğer programlama konusunda sıkıntı yaşıyorsanız da önce herhangi bir yazılım dili öğrenip ondan sonra herhangi bir oyun motorunu kullanmak da bir seçenek.

Core'a bakmadım o yüzden kullanımı hakkında bir şey söyleyemem fakat eğer yaptığınız şeyi kendi dışına çıkartmanıza izin vermiyorsa boşuna uğraşmayın derim.

Unity ile devam etmenizi tavsiye ederim. Unity için "bayağı karmaşık" demişsiniz ama aynı fikirde değilim. Unity o kadar da karmaşık değil.
Eğer programlama konusunda sıkıntı yaşıyorsanız da önce herhangi bir yazılım dili öğrenip ondan sonra herhangi bir oyun motorunu kullanmak da bir seçenek.

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Kendimi yanlış ifade etmişim. Unity ile bir adet oyun yaptım. Unity karmaşık diyemem de UE 4'e göre karmaşık gelmişti ama görünüşe göre Unity üstünden devam edeceğim. Çok teşekkürler.
Unity ve Unreal Engine olarak devam et. Boşuna zirvede değil bunlar. Hangisinin ilk olduğu önemli değil. Giriş yaparken önemli olan size en sıcak ve basit gelen. Sonrasında kariyerinizde ikisini de bol bol kullanırsınız.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim.
Core benim bildiğim kadarıyla hazır assestlerle kodlama yapmadan oyun yaptığınız bir oyun motoru. Ben size Unreal Engine 4'e başlamanızı önerebilirim. Core ve benzeri mantıktaki motorlar benim çok ilgimi çekmiyor. Yapılabilnler geniş olsa bile sınırlı. Ayrıca Unity bence iyi bir motor, Unreal Engine de öyle tabii. Ben size Unreal Engine 4'e bakın zor gelirse Unity'e geçin derim.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Ölümüne Unity. Bence en zor olanı öğren. Ben öyle yapmıştım ve şu an çok memnunum. Zor olanını öğrenirsen öbürleri daha kolay gelecektir.

Bildiğim kadarıyla Core zaten Unreal Engine kullanıyor. Unreal bana da daha kolay geldi ancak sistemin iyi değilse Unity iyi bir tercih olacaktır. Epic Games'in her ay hazır assest vermesi olayı da var ama.

Ölümüne Unity. Bence en zor olanı öğren. Ben öyle yapmıştım ve şu an çok memnunum. Zor olanını öğrenirsen öbürleri daha kolay gelecektir.

İlk platform oyunumu Unity üstünden yaptığım için Unity'e devam etme kararı aldım. Öneriniz için çok teşekkür ederim.
Bildiğim kadarıyla Core zaten Unreal Engine kullanıyor. Unreal bana da daha kolay geldi ancak sistemin iyi değilse Unity iyi bir tercih olacaktır. Epic Games'in her ay hazır assest vermesi olayı da var ama.

Sistem konusunda bir sorunum yok. Unity ile devam etmeyi planlıyorum. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı