Unity2D maincamera sorunu

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Merhabalar. Unity2D'ye başladım. Az çok bir şeyler öğreniyorum ancak bir sıkıntım var. Hierarchy bölümündeki maincamera nesnesinin sınırları yok. Kamera sembolü bile yok. Sadece bir daire var. Zoom out yaptım fakat sonsuza kadar gidiyor. Bu arada telefon oyunu yapmaya çalıştığım için, aspect Ratio'yu 9:16 olarak yaptım. Game kısmından.
İstediğim şey bu ama yok bu bende.

unitycamera.png

Bendeki:

Ekran görüntüsü 2021-01-19 084457.png

Kamera ayarlarım:

Ekran görüntüsü 2021-01-19 084523.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Scene sekmesine gelip onun altında gizmos diye bir yer var onu açınca gözükmesi lazım.(Gizmos'un amacı sana oyuncunun -yani Game ekranında- göremeyeceği kolaylıklar sağlamak. Kameranın hatlarını çizmesi gibi...)
Ekran görüntüsü 2021-01-19 084457.png
)

Scene sekmesine gelip onun altında gizmos diye bir yer var onu açınca gözükmesi lazım.(Gizmos'un amacı sana oyuncunun -yani Game ekranında- göremeyeceği kolaylıklar sağlamak. Kameranın hatlarını çizmesi gibi...)Eki Görüntüle 842831)

Deneyeceğim, teşekkürler :)
Scene sekmesine gelip onun altında gizmos diye bir yer var onu açınca gözükmesi lazım.(Gizmos'un amacı sana oyuncunun -yani Game ekranında- göremeyeceği kolaylıklar sağlamak. Kameranın hatlarını çizmesi gibi...)Eki Görüntüle 842831)

Ekran görüntüsü 2021-01-19 094734.png

Gizmos'un yanındaki menüden bir ayarı açtım ve kamera sembolü gözüktü ancak hala sınırlar yok.
Yeni bir proje açtım. Onda oldu asıl projemde olmadı. Neden böyle oldu anlayamadım.
Çözüldü, konu kapanabilir. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı