Unity3D Assest klasöründen dosya nasıl çekilir?

phan metal

Centipat
Merhaba.

Assests klasöründen dosya nasıl çekeriz?
Resources olayini biliyorum ama o tum dosyalari Object sayiyor ve istedigim bazi turlerin donusumi olmuyor. Pek saglikli bulmuyorum.

Ornegin (TextAsset) Resources.Load ile verileri TextAssest object olarak cekip, belirli tiplere donusturebirim bunda sorun yok ama bu yontemi istemiyorum.

Direkt Assests klasorunden nasil dosya cekerim?

Merhaba.

Assests klasöründen dosya nasıl çekeriz?
Resources olayini biliyorum ama o tum dosyalari Object sayiyor ve istedigim bazi turlerin donusumi olmuyor. Pek saglikli bulmuyorum.

Ornegin (TextAsset) Resources.Load ile verileri TextAssest object olarak cekip, belirli tiplere donusturebirim bunda sorun yok ama bu yontemi istemiyorum.

Direkt Assests klasorunden nasil dosya cekerim?
Unityde klasörlerin, scriptlerin vs. bulunduğu kısıma sağ tıkla view in explorer’a bas Windows Gezgininde açılır klasör ordan alırsın istediğini.

Unityde klasörlerin, scriptlerin vs. bulunduğu kısıma sağ tıkla view in explorer’a bas Windows Gezgininde açılır klasör ordan alırsın istediğini.
Kardes boyle bir sey degil ama...

Eğer doğru anladıysam şu şekilde yapabilirsiniz: Mesela çekmek istediğiniz şey Texture olsun...

C#:
Resources.Load("xxx") as Texture;
Iste Resources yontemi olmayacak.

Başka türlü nasıl alınır bilmiyorum. Hangi türe dönüştürmek istiyorsunuz ki? Dolaylı da olsa istediğiniz sonuca varırsınız diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı