Unity'de default ayarı nereden yapılır?

Canvasın üzerine gelip inspectorun fotoğrafını atabilir misiniz? Bir de her objeye gelip rect transformunu sıfırlayın ortalayıp. O beyaz çerçeve içerisinde bir yerlere yetiştirin rotasyon vs yapmadan.

canvasssss.PNG

Canvas'ın içerisindeki objeleri rest çekeceğim diye anladım doğru mudur?

Bu canvasın pozisyonu bu şekilde olmak durumunda üzerine buton vs koyacaksınız sanırım. Ne için kullanacaksınız bu canvası?
Düzgünce editlemek için scene üzerinde bir yerlerde 2D butonu olmalı sahneyi iki boyuta çevirip canvasa çift tıklayarak objeleri ekleyin.

Hocam farklı versiyon yükleyip denedim resim atıyorum yine aynı durum mevcut? Bakar mısınız hocam? ( Edit: bu arada Text Mesh Pro kullanıyorum.)

texttt.PNG

Son düzenleme:
Yok hocam ben sürekli text mesh i direk scen ekranıma sürüklüyordum ekranda çıkmıyordu canvas içerisinde yerleştirdikten sonra oldu. :D
Hah evet onu demek istemiştim. Text meshi canvas içerisine yerleştirmeniz gerekiyor. Ha text meshin bir özelliği de sahnede 3D obje gibi oluşturabilmeniz. Bunun için de hiyerarşiye sağ tıklayıp 3D-Text Mesh Pro - Text seçerseniz aynı sahnede kendi canvası içerisinde gelen bir 3d text oluşturursunuz. Ama bu world space canvas olduğu için oyunda koyduğunuz yerde ve koyduğunuz boyutta kalır

Yeni konular

Geri
Yukarı