Unity'de koyulan blok arka planda kalıyor

Gibraltar

Decapat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Unity'de koyduğum blok Background'un arkasında kalıyor, bunu nasıl çözebilirim?
Yeni başladığım için hiçbir şey bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• EKRAN 2.PNG
    EKRAN 2.PNG
    46,4 KB · Görüntüleme: 649
Son düzenleyen: Moderatör:
2D olarak yapıyorsunuz muhtemelen. Objelerin sprite renderer bileşeninde bir order in layer diye seçenek var sanırım. Orada küçük olan değerler diğerlerinden daha önde basılır. O sıra ile görseller renderlanır. Bütün görselleri Z ekseninde aynı hizaya getirdikten sonra bu layer sırası ile değiştirerek önde arkada gözükmesini ayarlayabilirsiniz

2D olarak yapıyorsunuz muhtemelen. Objelerin sprite renderer bileşeninde bir order in layer diye seçenek var sanırım. Orada küçük olan değerler diğerlerinden daha önde basılır. O sıra ile görseller renderlanır. Bütün görselleri Z ekseninde aynı hizaya getirdikten sonra bu layer sırası ile değiştirerek önde arkada gözükmesini ayarlayabilirsiniz.

O kısım inspectordamı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    56,7 KB · Görüntüleme: 618
Ben şimdi orada ismi mavi yazılı olan toprağı seçtim ona tıklayınca çıkmıyor. Ben palete ekleyip yapmaya çalışıyorum ama onu yapınca arkada kalıyor eğer tek tek getirirsem önünde kalıyor öylede çok zor oluyor.

Dosya Ekleri

• ekran alıntısı 4.PNG
    ekran alıntısı 4.PNG
    150,7 KB · Görüntüleme: 783
hierarchy panelindeki background objesine bir kez sol tık yap. inspector da spriterenderer componenti olacak. onun içerisindeki order layer kısmını -1 yap bu şekildede olur.
Evet backgroundı doldurduğunuz bütün layerın sprite rendererı bu bileşende mevcut. sadece onu değişirseniz olacaktır

2D olarak yapıyorsunuz muhtemelen. Objelerin sprite renderer bileşeninde bir order in layer diye seçenek var sanırım. Orada küçük olan değerler diğerlerinden daha önde basılır. O sıra ile görseller renderlanır. Bütün görselleri Z ekseninde aynı hizaya getirdikten sonra bu layer sırası ile değiştirerek önde arkada gözükmesini ayarlayabilirsiniz
peki 3d nasıl yapılacak

Yeni konular

Geri
Yukarı