Çözüldü Unity'de multiplayer oyun yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Photon Network asset kullanarak yapabilirsin. Ücretsiz bir paketi mevcut.

Altyapıyı kendin yapacaksan da Socket Programming konusunu çok iyi bilmen lazım.
Herkese merhabalar;
Amacım Unity üzerinden multiplayer bir oyun yapmak. Bir sürü asset var. Hangi asseti kullanmalıyım?
İşin planlaması var oyunu yapması var sunucu kurması var sunucuya stres testi yapılması var anti-hile sistemi yapılması var Steam kullanacaksan bir de ayrıyeten Steam Remote Play desteği yapman gerek.Hangi asseti kullanayım la olacak bir şey değil.Technopat'ta en son baktığımda Game Dev kaynamıyordu sana burdan yardım etmek zor.Belki Reddit'ten yardım alabilirsin

İşin planlaması var oyunu yapması var sunucu kurması var sunucuya stres testi yapılması var anti-hile sistemi yapılması var Steam kullanacaksan bir de ayrıyeten Steam Remote Play desteği yapman gerek.Hangi asseti kullanayım la olacak bir şey değil.Technopat'ta en son baktığımda Game Dev kaynamıyordu sana burdan yardım etmek zor.Belki Reddit'ten yardım alabilirsin
Amacım öyle büyük bir oyun yapmak değil. Herhangi bir platformda da oyunu paylaşmayacağım.

Herşeyin bir ilki var. Fakat ilk oyunun multiplayer olacak ise biraz sıkıntı çıkarabilir. Ne tür sıkıntılar diye soracak olursan Multiplayer oyun sistemlerinde veri gönderme, ortak bileşen alma biraz kafanı sıkar. Ha bu yapamazsın demek değil.

Asset Store'da Photon Network ile ilgili assetsleri kullanabilirsin. Örnek oyun varmıdır bilmem. Eğer kendin yapmak istiyorsan da aynı şekilde Photon Network ile youtube'dan derslere bakarak yapabilirsin.

Photon Network asset kullanarak yapabilirsin. Ücretsiz bir paketi mevcut.

Altyapıyı kendin yapacaksan da Socket Programming konusunu çok iyi bilmen lazım.

Çözüm

Geri
Yukarı