Unity'de zamanla oyunun temposunu arttırma

Abdullah63

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Sonsuz koşu oyunumun engelleri skor sayacı ve ölüm anı var. Ama üç çeşit engel olduğu için bir süre sonra refleks olarak alışıyorsun. Zıpla eğil zıpla aradan geç. E
Endless Runner Demo oyununda olduğu gibi oyun temposunun giderek hızlanması gerekir değil mi? Karakkterr sabit ve engeller karakter doğru geliyor, karakter koşuyor gibi duruyor. Oyunun temposunun belli periyotlarda ya da her an giderek artmasını nasıl sağlayabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. Sonsuz koşu oyunumun engelleri skor sayacı ve ölüm anı var. Ama üç çeşit engel olduğu için bir süre sonra refleks olarak alışıyorsun. Zıpla eğil zıpla aradan geç. E
Endless runner demo oyununda olduğu gibi oyun temposunun giderek hızlanması gerekir değil mi? Karakkterr sabit ve engeller karakter doğru geliyor, karakter koşuyor gibi duruyor. Oyunun temposunun belli periyotlarda ya da her an giderek artmasını nasıl sağlayabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Rastgele gelmiyorsa engeller rastgele yap ve geliş hızlarını bir sayaca bağlı olarak hızlandır.

Rastgele gelmiyorsa engeller rastgele yap ve geliş hızlarını bir sayaca bağlı olarak hızlandır.
Çok teşekkür ederim. Nasıl hiç aklıma gelmedi. Daha yeni olduğum için farklı bir sistem işliyor diye düşünmüştüm.
Çok teşekkür ederim. Nasıl hiç aklıma gelmedi. Daha yeni olduğum için farklı bir sistem işliyor diye düşünmüştüm.
Rastgele rastgele.
Oyunun zaman akış hızını artırabilirsiniz eğer uygunsa ama herşey hızlanır.(zaman sayacı vs)
Engellerle birlikte karşıdan görünmez uzun sütun mu desem ne desem? is Trigger açık. Devamlı olarak geliyorlar ve her içine girdiğimde score artıyor. Yani her şey hızlanırsa score sayacı da hızlanır. Zamanla scorumuzda artarsa ne kadar doğru olur bilemiyorum. Ama yine de teşekkür ederim :)

Rastgele rastgele.

Engellerle birlikte karşıdan görünmez uzun sütun mu desem ne desem? İs trigger açık. Devamlı olarak geliyorlar ve her içine girdiğimde score artıyor. Yani her şey hızlanırsa score sayacı da hızlanır. Zamanla scorumuzda artarsa ne kadar doğru olur bilemiyorum. Ama yine de teşekkür ederim :)

Internet olmadığı zaman oynadığın dinozor oyununu düşün şimdi.

Geri
Yukarı