Unityweb dosyası nasıl açılır?

Gokhanuldes

Hectopat
Merhaba dostlar, sorum şu sekilde. Bu küçük oyunların olduğu oyun siteleri olur. Ben Chrome üzerinden sevdiğim bir oyunu indirdim. Ama bu bir Unity web oyunu Chrome'dan sayfayı incele yaptığımızda oyunun dosyalarına ulasıyorum ama. Bunu nasıl acacağımı veya nasıl kuracağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilecek birisi var mı bu işlerden anlayan? Elimde oyunun data.Unityweb ve wasm.Unityweb dosyaları var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam web player yüklüyorum ama , uygulamalarda çıkmıyor, ve unity hub yüklü, ona rağmen dosyayı açmıyor, ama 7zip ile içindeki assetleri görüyorum
Unity Web Player artık resmi olarak desteklenmiyor. Bu nedenle, bazı oyunlarda çalışmayabilir.

1. Unity Web Player, Unity web oyunlarını doğrudan tarayıcıda oynamanıza izin veren bir eklentidir.
2. Chrome Web Mağazası'ndan Unity Web Player eklentisini indirip yükleyebilirsiniz.
3. Eklentiyi yükledikten sonra, oyunun bulunduğu web sayfasına gidin ve oyunu oynamak için "Oynat" düğmesine tıklayın

Hocam galiba derdimi tam anlatamadim, oyunu tarayıcıda rahatlıkla oynuyorum onda sıkıntı yok. Benim derdim oyunu masaüstünde veya tarayıcıda oyunun web sitesi olmadan nasıl oynarım, oyunun data dosyalari var chromeden indirdum oyunun kendi sitesinden

Hocam galiba derdimi tam anlatamadim, oyunu tarayıcıda rahatlıkla oynuyorum onda sıkıntı yok. Benim derdim oyunu masaüstünde veya tarayıcıda oyunun web sitesi olmadan nasıl oynarım, oyunun data dosyalari var chromeden indirdum oyunun kendi sitesinden
Unity Editor.
1. Unity Editor'ü indirip yükleyin: Downloading and installing Editors and modules with the Unity Hub | Unity Hub | 3.0
2. Unity Editor'ü açın ve "Dosya" > "Aç" seçeneğine gidin.
3. data.Unityweb dosyasını seçin ve "Aç" düğmesine tıklayın.
4. Unity Editor, oyunu masaüstünde çalıştırmanıza izin verecektir.

Denedim hocam dosyayı görmüyor
Dosya uzantısının .unityweb olduğundan emin olun.
Dosyayı Unity Editor'ün açılış penceresine sürükleyip bırakmayı deneyin.
Dosyayı Unity Editor'ün "Proje" penceresine manuel olarak sürükleyip bırakmayı deneyin.
Dosya > menüsünü kullanarak dosyayı manuel olarak seçmeyi deneyin.

Dosya uzantısının .unityweb olduğundan emin olun.
Dosyayı Unity Editor'ün "Proje" penceresine manuel olarak sürükleyip bırakmayı deneyin.
hepsini yaptım yinede acmıyor. ve dosya uzantısıda doğru .unityweb

Olmasada ben bilememen bundan artgını.

Geri
Yukarı