UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME mavi ekran hatası

DrMilo

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox Series S
Windows 10 kullanıyorum ve daha önce böyle bir hata ile karşılaşmadım ve bu hatadan önce bilgisayarımda sadece oyun oynamıştım ve sonra kapatmıştım.
Bunun dışında bir şey olmadı ve bilgisayarı açtığımda bu hatayla karşılaştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dökümleri paylaşır mısınız?

Nasıl paylaşacağım masaüstüne falan giremiyorum şu an Shift+F10 da bekliyor nasıl Explorer'e falan girebilirim?

O makalede dediği tüm adımları yaptım ve olmadı bende bilen birine danışayım diye konu açtım.

BIOS ayarlarını sıfırlayıp, Güvenli Mod'da giriş yapmayı dener misiniz? Çok yüksek ihtimalle donanımsal bir sorun var. İmkanınız varsa sistemi başka bir Disk ile deneyiniz.

Dediklerinizi denedim ama olmadı sizin dediğiniz gibi donanımsal bir sorun olabilir format çekeyim bir sıfırdan belki sıkıntı vardır diye.

Arkadaşlar, INACCESSABLE_BOOT_DEVICE ve UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME hatalarında döküm isteseniz de alamazsınız.

Diskinizin bağlantılarını, IDE/ATA veya AHCI gibi veriyolu değişimlerinin BIOS üzerinde yapılıp yapılmadığının kontrolünü sağlayın.

Eğer bunlarda bir sorun yoksa HD Tune Pro indirip "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapın sisteme bağladığınız tüm disklere.
Sonuçların, Health ve SMART verilerinin ekran görüntülerini paylaşın.

@LSD hocam, aklınıza yazın bunu.
Bu hatalarda döküm alamazsınız.
Oluşmaz çünkü.
@DrMilo
Sorun donanımsalsa format atmanız bir şeyi değiştirmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı