Uno 70s zor kendine geliyor

Jackersx

Hectopat
Daha fazla  
Benim araç LPG regülatörü değişmeden önce tek marşta çalışıyordu şimdi çalışmamaya başladı 3 ya da 4. marşta çalışıyor ve çalıştırdıktan sonra 5 dakika falan bekliyorum araba hala kendini toparlamamış oluyor devir 500-600 devirler de geziyor her an motor duracakmış gibi tekliyor ben de ayağımı gazda tutuyorum 1500 devirde iyice kendine gelene kadar. Ama 200-300 metre kadar ilerledikten sonra düzeliyor yavaş yavaş devir yükseliyor 1000'e sabitleniyor. Havaların da soğumasıyla birlikte arabanın zor çalışması normal gibime geliyor ama ben LPG regülatörünü değiştiğim de havalar sıcaktı daha 30 derecelerde falan geziyordu ama yine tek marşta çalışmıyordu 2. marşta tık diye alıyordu. Ekstra olarak araba hep 70-75 derecelerde takılı kalıyor 90 derecede sabit kalması lazım ama zor ulaşıyor bu soğuk havalarda. Galiba onun için de kışlık termostat varmış onu taktırmam lazımmış öyle duymuştum. Hem de araba daha hızlı kendine gelir değil mi kışlık termostat taktırırsam? araç Uno 70s karbüratörlü dedemiz. :)

İlk marşta arabanın zor toparlaması olayını çözdüm. Şimdi gidip benzine aldım arabayı motor sopsoğuk ama tıkır tıkır çalışıyor araba benzinde. Sorun LPG Regülatörünün donmasından kaynaklı, ısınana kadar 300-500 mt yol yapmak gerekiyor. Bunun çözümü yok mu ki ya hep benzine mi alacağım arabayı stop etmeden önce. Arabanın zor toparlaması ondan kaynaklıymış çünkü regülatör donuyor. Bu arada motorun zor ısınması olayı da lpg den kaynaklı muhtemelen çünkü benzin ve gaz arasında dağlar kadar fark var birisi kuru diğeri yağlı. Valla fikriniz varsa paylaşmanızı çok isterim arkadaşlar, regülatör hakkında. Milletin arabası nasıl eksi derecelerde LPG'de tek marşta çalıştırıp sorunsuz devam edebiliyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı