Unpacker nedir?

Edit: Bu iş için program öneriniz var mı?
Yukarıdaki dediklerimi tam anlamamış gözüküyorsunuz :) Yukarıda zaten bu tür programların formata özel, dosyaya özel olarak kullanıldığını yazmıştım. Yani başı çeken tek bir program yok.

Yukarıdaki dediklerimi tam anlamamış gözüküyorsunuz :) Yukarıda zaten bu tür programların formata özel, dosyaya özel olarak kullanıldığını yazmıştım. Yani başı çeken tek bir program yok.
Evet, anlamadığımı söylemiştim. Yine de benim gibi bu konularda "n00b" olan birisine bunu anlattığınız için teşekkür ederim. :)

Programın packlendiği yazılımına göre,unpack araçları vardır.Mesela decompile edeceğiniz yazılım .NET ile kodlanmış bir api ise,De4dot gibi araçlar ile decompile edilir.

Unpack edilecek dosya uzantısı, RDG Packer Detector veya muadili bir program ile analiz edilerek, kullanılan koruma programı tespit edilir. Tespit edilen programa göre unpacker kullanılarak, dosya unpack edilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı