Unreal Engine 5 ile Android oyun yapılır mı?

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Hem bilgisayar hem mobil için oyun yapmak istiyorum. Unreal Engine 5 kullanacağım ama mobil için ağır bir program olduğunu söyleyenler var. Sizce yapılır mı? Unity kullanmak istemiyorum.

Unreal Engine 5'te de Low-poly oyun yaparsınız fakat oyunu paketlerken bile minimum ~500 MB olarak çıkıyor oyun zaten. mobil için UE5 kullanmak zor olacaktır. Size tavsiyem yapacağınız oyun 3D'de olsa mobil oyun olacağı için Unity kullanmanız olacaktır.

Hem bilgisayar hem mobil için oyun yapmak istiyorum. Unreal Engine 5 kullanacağım ama mobil için ağır bir program olduğunu söyleyenler var. Sizce yapılır mı? Unity kullanmak istemiyorum.

Kuzgun_81'in dediği gibi Unity daha iyi olacaktır hem daha kolay hem daha anlaşılır tavsiye ederim kendimde özellikle kullandığım için Udemy olsun YT olsun kanal&hoca önerisi de yapabilirim.

Unreal Engine 5'te de Low-poly oyun yaparsınız fakat oyunu paketlerken bile minimum ~500 MB olarak çıkıyor oyun zaten. mobil için UE5 kullanmak zor olacaktır. Size tavsiyem yapacağınız oyun 3D'de olsa mobil oyun olacağı için Unity kullanmanız olacaktır.

Hocam Unity kullandım, oyunumu Windows'a rahatlıkla Build edebildim fakat Android'e Build edemedim bir türlü. Saçma bir hata verdi internette saatlerce araştırsamda çözemedim. Sinir oldum programa. Unity yerine farklı oyun motoru öneriniz var mı? C++ kullanırsa iyi olur çünkü bir yönden Unreal Engine da kullanmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı