Unreal Engine 5 ile yaptığım Witcher/Mount and Blade tarzı köy

Makaleler
9
Asıl uğraş alanım programalama. Genellikle RPG sistemleri üzerine düşünür mekanik kodlarım yani level designer değilim ama hazır Unreal 5 çıkmışken ve de Quixel'de amacıma göre bir sürü asset varken bir köy yapayım dedim hem de Witcher gazını alırım diye :D hatalar var bazı yerlerde kusura bakmayın amatör işi olarak değerlendirin :D.

Sistem: i7 11800H, RTX3050Ti, 16GB RAM ve Windows 11.
Motor SSD' ye kurulu.

Ayarlar:
Ön ayarlar: Epic.
Material kalitesi: High.
Lumen ve Ray Tracing kapalı. (sadece 1-2 fotoğrafta lumen aktif onlar da sabah vakti olanlar.)
Çözünürlük: 1920x1080 (1080p)
------------------------------------------------------
Tüm assetler Quixel'den (tundra ve mediavel paketleri ve ekstra Karma assetler) alınmıştır.
Müzik: Melody of nature.
Müzik bağlantısı: https://pixabay.com/music/beautiful-plays-melody-of-nature-main-6672/
Ortam sesleri: Quiet Forest ambience (Mixkit.co)
Resimler:

Unreal Engine 5 Screenshot 2022.06.05 - 15.58.54.20.png

Unreal Engine 5 Screenshot 2022.06.05 - 15.58.54.20.png

HighresScreenshot00000.png

HighresScreenshot00001.png

HighresScreenshot00002.png

HighresScreenshot00003.png

HighresScreenshot00004.png

HighresScreenshot00005.png

HighresScreenshot00006.png

HighresScreenshot00008.png

HighresScreenshot00009.png

Gezinti videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler yarın denerim. RTX3050 Ti haşat olsun biraz :D. Gerçi RT kapalı olduğu için çok sorun olmaz.

Çok da gerek yok aslında bump map veya normal map ile biraz oynasan da benzer etkiyi yaratabilir muhtemelen. Mavericks'in level design videolarını izliyor musun YouTube'da? Ben çok beğeniyorum o adamın çalışmalarını.

Çok da gerek yok aslında bump map veya normal map ile biraz oynasan da benzer etkiyi yaratabilir muhtemelen. Mavericks'in level design videolarını izliyor musun YouTube'da? Ben çok beğeniyorum o adamın çalışmalarını.
Yok dediğim gibi Level Design ile uğraşmıyorum pek ama şimdi baktım da onlar ne öyle? İşleri cidden süpermiş takibe aldım. Bu adamın yanında ben tuşlara basıp rastgele bir şeyler yapıyorum :D.

Yok dediğim gibi level design ile uğraşıyorum pek ama şimdi baktım da onlar ne öyle? İşleri cidden süpermiş takibe aldım. Bu adamın yanında ben tuşlara basıp rastgele bir şeyler yapıyorum :D.

Evet, ben ilk zamanlar Unreal açıp bu adamın videolarını izleyerek gaza geliyordum. Tabii kendi denemelerim hüsran oluyordu ama her şey deneye deneye. Sadece izlemek bile insana kendini hissettiriyor. Senin yaptığında gayet iyi bence. Elindeki asset'leri çok iyi kullanmışsın.

Birader baya güzel yapmışsın cidden. Grafik ayarları baya iyi. Bu sistemde UE5'i rahat kullanabiliyor musun ben kasar diye 4 yüklemiştim. Rahat kullanılıyorsa 5 yükleyeyim.

Eline sağlık güzel olmuş.
Işığın şiddeti fazla gibi. Ayrıca video uzun. Cinemachine kullanarak kısa sinenatik bir video oluşturabilirsin.
Tebrikler.
Teşekkürler dediklerinizi ayarlayacağım :).
Birader baya güzel yapmışsın cidden. Grafik ayarları baya iyi. Bu sistemde UE5'i rahat kullanabiliyor musun ben kasar diye 4 yüklemiştim. Rahat kullanılıyorsa 5 yükleyeyim.
Teşekkür ederim, valla ben 3050Ti ile güzel çalıştırıyorum sizde çok daha iyi çalışmalı.
UE5 farkını büyük bir şekilde hissettirecek önümüzdeki dönemlerde. Ellerine sağlık.
Kesinlikle öyle. Teşekkürler :)

Geri
Yukarı