Unreal Engine 5 movable objeler parlak

Syntax Error

Hectopat
Static obje yapınca bir sıkıntı yok. Ama objeyi movable yapınca parlıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Ekran görüntüsü 2023-07-19 215624.png

Kapıyı diğerleri gibi static yapınca tekrar ışıkları Build aldığımda bu parlaklık gidiyor. Ve diğerleri gibi oluyor. Movableda bu sorunun önüne nasıl geçerim? Yavaş yavaş öğreneceğiz Unreal Engine'da.

@The 5008 hocam siz biliyorsunuzdur.

Static obje yapınca bir sıkıntı yok. Ama objeyi movable yapınca parlıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 1868898

Kapıyı diğerleri gibi static yapınca tekrar ışıkları Build aldığımda bu parlaklık gidiyor. Ve diğerleri gibi oluyor. Movableda bu sorunun önüne nasıl geçerim? Yavaş yavaş öğreneceğiz Unreal Engine'da.

@The 5008 hocam siz biliyorsunuzdur.

Bu sorunla daha once hiç karşılaşmadım kesin çözüm maalesef bilemiyorum. Proje hazır projeyse ya da levelin light ayarlarını başka bir levelden kopyaladiysaniz ILC (Indirect Lighting Cache) açık olabilir. PP ayarlarından Expsure Metering ayarlarını kontrol edin. Manuel ayarlıysa Auto'ya alın.

Onun haricinde DirectionalLight deneme amaçlı silip ya da yönünü zıttına çevirip tekrar build alabilirsiniz. Aklıma başka bir çözüm gelmedi. Asset hazırsa materyal ayarlarını kurcalamak da gerekebilir, bilemiyorum.

Asseti eğer Marketplace'den indirdiyseniz soru kisimlarinda cozumu olabilir. Orayı da bir kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Bu sorunla daha once hiç karşılaşmadım kesin çözüm maalesef bilemiyorum. Proje hazır projeyse ya da levelin light ayarlarını başka bir levelden kopyaladiysaniz ılc (ındirect lighting cache) açık olabilir. Pp ayarlarından expsure metering ayarlarını kontrol edin. Manuel ayarlıysa Auto'ya alın.

Onun haricinde directionallight deneme amaçlı silip ya da yönünü zıttına çevirip tekrar Build alabilirsiniz. Aklıma başka bir çözüm gelmedi. Asset hazırsa materyal ayarlarını kurcalamak da gerekebilir, bilemiyorum.

Asseti eğer marketplace'den indirdiyseniz soru kisimlarinda çözümü olabilir. Orayı da bir kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Evet hocam hazır proje. Horror Engine kullanıyorum. Directional light silince bu sefer diğerlerine göre bir tık karanlık oldu.

Geri
Yukarı