Unreal Engine 5 öğrenmek için tavsiye

Çağrı Özkan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun zamanadır oyun sektörüne ilgilyim. Fakat nereden başlayacağıma, nasıl devam edeceğime, nasıl öğrenme sürecimi hızlandıracağıma dair hiçbir şey bilmiyorum. Daha önce birçok defa öğrenmeye başladım fakat bir yerde takılı kalıp sıkılıp bıraktım.

Sadece bu sektörde ilerlemiş insanlarlar sıfırdan bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Küçük küçük projeler yaparak öğrenmeyi deneyebilirsiniz. Küçük ve hatta saçma bir şeyler yapmayı deneyin. O saçma şeyi hayata nasıl geçirebileceğinizi araştırın, şahsen ben çoğunlukla böyle öğrendim.

Küçük küçük projeler yaparak öğrenmeyi deneyebilirsiniz. Küçük ve hatta saçma bir şeyler yapmayı deneyin. O saçma şeyi hayata nasıl geçirebileceğinizi araştırın, şahsen ben çoğunlukla böyle öğrendim.
Bana proje örnekleri verebilir misiniz. Öğrenmek istediklerimi tam anlamıyla nasıl bulucam peki. Hiç yapılmayan veya videosu çekilmemiş bir şeyi. Yani anlatmak istediğim mantığını nasıl kavrarım nasıl diğer nodeları öğrenebilirim.

Game jamlerde yapılmış oyunların taklitlerini yapmaya çalışabilirsiniz. Nodeları öğrenmek için aklınızdaki fikri/mekaniği/kodu önce algoritma olarak düşünün, en küçük adımlara kadar ayırın. Sonra o adımı nasıl yapabileceğinizi düşünün. Node aramasına, o adımla ilgili şeyleri İngilizce olarak aratarak bir şeyler bulmayı deneyin. Ayrıca şu kanala da göz atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı