Unreal Engine 5 sonrası sistem gereksinimleri aşırı zorlanıyor

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Matrix Awakens gameplay videolarını izledim. RX 580, RX 6600, RTX 3060 gibi kartlar oldukça zorlanıyor. bu oyunda hiçbiri de 30 FPS görmüyor. 30'un altında genelde 20-25 FPS oynatıyor. Hele RTX 3050 çok fena kastırıyor. Sizce optimizasyon kaynaklı mı yoksa orta seviye kartların devri bitiyor mu?

Matrix Awakens gameplay videolarını izledim. RX 580, RX 6600, RTX 3060 gibi kartlar oldukça zorlanıyor. bu oyunda hiçbiri de 30 FPS görmüyor. 30'un altında genelde 20-25 FPS oynatıyor. Hele RTX 3050 çok fena kastırıyor. Sizce optimizasyon kaynaklı mı yoksa orta seviye kartların devri bitiyor mu?
Biter diyemeyiz çünkü ortada daha bir sürü oyun var piyasada ve bu oyun motoruna gerçekten ilgi gösterilirse gelecek kartlar çok pahalı olacağı için çoğu insan yapacağı oyunları yetecek kadar sistem gereksinimine sahip olarak yapar bence.

Orta seviye kartların devri bitiyor demek yanlış olur çünkü herkes oyunu ue5 ile yapıcak diye bir şey yok ve yapımcının yapacağı optimizasyon çok önemli

Orta seviye kartların devri bitiyor demek yanlış olur çünkü herkes oyunu UE5 ile yapacak diye bir şey yok ve yapımcının yapacağı optimizasyon çok önemli.

Bence herkes güncel motorları tercih eder.

Tamamen optimizasyon kaynaklı henüz stable relase değil.

Bilemedim. Aslında Mafia Definitive Edition'un grafikleri bu oyundan daha iyi ama çoğu orta seviye sistemde rahatlıkla oynanıyor.

Geri
Yukarı