Unreal Engine için MacBook Air M2 yeterli mi?

keycentyx

Zeptopat
Daha fazla  
Unreal Engine için MacBook Air M2 8 GB RAM 256 GB SSD laptop başlangıç için iş görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Unreal Engine için MacBook Air M.2 8 GB RAM 256 GB SSD laptop başlangıç için iş görür mü?

Başlangıç için fazlasıyla iş görür hatta ısınma problemi olmasa AAA oyun yapmıyorsan -ki muhtemelen yapmayacaksın- çok daha ileri seviye şeyler yapabilirsin ama fansız olması seni üzebilir.

MacBook'lar güzel iş istasyonu olabiliyorlar. Fakat mevzu "oyun" olduğunda her zaman son tercihlerde olması gerekiyor.

Oyun oynamak için binbir takla atmanız gereken, hatta belki de bazı oyunları isteseniz bile oynayamayacağınız bir cihaz, oyun geliştirmede ne kadar efektif olabilir?

Elbet bir seviyeye kadar ufak sıkıntılarla da olsa ilerlersiniz, ama Windows için build alırken bile sorun yaşayacaksınız.

Oyun oynamak için binbir takla atmanız gereken, hatta belki de bazı oyunları isteseniz bile oynayamayacağınız bir cihaz, oyun geliştirmede ne kadar efektif olabilir?

Bunun nedeni oyunların native olmaması. Native oyunlarda gayet iyi iş çıkarıyorlar. Unreal Engine de native olarak Apple silicon çiplerini destekliyor. Güçsüz olduğundan oyun açmıyor değil. Uyumsuz olduğundan açmıyor.

Bunun nedeni oyunların native olmaması. Native oyunlarda gayet iyi iş çıkarıyorlar. Unreal Engine de native olarak Apple silicon çiplerini destekliyor. Güçsüz olduğundan oyun açmıyor değil. Uyumsuz olduğundan açmıyor.
Güçsüz olduğundan açmadığına dair bir iddiam olmadı zaten. Öyle ya da böyle, konu oyun olduğunda Apple her zaman bir iki adım geridedir. He, büyük gelişmeler de yaşanmıyor değil. Önümüzdeki yıllarda bu sektör adına daha fazla adım atılacaktır diye düşünüyorum.

Ama şu anki haliyle oyun tasarımı için önerilmez. Eğer Windows bilgisayarınız varsa güzel yancı olabilir. Çok pratik özellikleri de yok değil.

Dipnot olaraktan, Dijital Oyun Tasarımı bölümü öğrencileri olarak, laboratuvara Mac ile giren olunca hocalar biraz bakışları ve sözleriyle linç ediyorlar diyebilirim. Adamlar neler gördüyse artık :D

Yeni konular

Geri
Yukarı