Unreal Engine mi Unity mi?

Hangisi ilk başta size daha kolay geliyorsa onu kullanın. Eğer bu işi uzun bir süre yapacaksanız yani meslek haline getiricekseniz ileride ikisini de bilmeniz gerekicek zaten.
Selamlar hocam, projeleriniz nasıl gidiyor? En son RPG bir proje üzerinde çalışıyordunuz yanlış hatırlamıyorsam. Uzun süre foruma uğramayınca merak ettim. :)

Merhaba, bayağıdır kodlamayla alakalı konular açıyorum ve birkaç yıldır hayalim ve başarısız denemelerimin bulunduğu oyun geliştirmeye girmek istiyorum yavaştan. Öncelikle bir GTA, bir Payday tarzı bir şey yapamayacağımın farkında olduğumdan 2D bir oyun yapmak istiyorum. Tarz olarak Ori and the Will of the Wisps oyununa benzer bir şey düşünüyorum. Bildiğim ve halihazırda öğrenmeye devam ettiğim diller C ve C++. Amacım mekanik, grafik ve hikaye dengesini tutturup orta veyahut küçük düzeyde bir oyun yapmak. Yapmak istediklerim doğrultusunda hangi motoru kullanmam daha uygun olur ve sebebini de yazarsanız çok müteşekkir olurum.
Zaten C++ ogreniyorsun. Hem blueprint hem de UE ögren. En mantikli Unreal olur senin icin. Once C++ sonra BP ile UE.

Selamlar hocam, projeleriniz nasıl gidiyor? En son RPG bir proje üzerinde çalışıyordunuz yanlış hatırlamıyorsam. Uzun süre foruma uğramayınca merak ettim. :)
O proje öğrenme amaçlıydı. Merak ettiklerimi deniyordum. Şimdi ise arkadaşlarla toplanıp bir ekip kurduk. Şu anda survival tarzı bir oyun üzerinde çalışıyoruz. Tabi aramızda bu projeyle birlikte modellemeye veya programlama kısmına yeni başlayanlar oldu. Hem onların bir şeyler öğrenmesi hem de benim kendime bir şeyler katmam için böyle bir işe giriştik. Oyun belli bir konuma geldiğinde burada da paylaşırım büyük ihtimal. 🙂

O proje öğrenme amaçlıydı. Merak ettiklerimi deniyordum. Şimdi ise arkadaşlarla toplanıp bir ekip kurduk. Şu anda survival tarzı bir oyun üzerinde çalışıyoruz. Tabi aramızda bu projeyle birlikte modellemeye veya programlama kısmına yeni başlayanlar oldu. Hem onların bir şeyler öğrenmesi hem de benim kendime bir şeyler katmam için böyle bir işe giriştik. Oyun belli bir konuma geldiğinde burada da paylaşırım büyük ihtimal. 🙂
Anladım kolay gelsin. Ekip çok önemli bu işte. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı