Unreal Engine sertifikaları ne kadar işe yarar?

ByRedX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Unreal Engine sertifikaları ne kadar işimi görür? Almak sizce mantıklı mı? 40 saatlik bir ders veriyorlar, ne kadar bilgi alabilirim? Ayrıca okuduğum bölümün bu konularla hiç alakası yok. Sadece bu sertifikalar ile iş başvurusu yapmam kolay olur mu? Kısacası bu sertifikalar bu kadar gerekli mi? Verilen paralara değer mi? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir işe yaramazlar. Sertifikalar tuvalet kağıdı olarak dahi kullanılamazlar. Devletin verdiği iş sağlığı ve güvenliği, tehlikeli atık yönetimi uzmanlığı gibi gerçekten imza yetkisi olan sertifikalar ve uluslararası kurumların neredeyse 6 haneli ücretlere varan eğitimler sonucunda verdiği sertifikalar dışında hiçbir sertifika işe yaramaz.

Hiçbir işe yaramazlar. Sertifikalar tuvalet kağıdı olarak dahi kullanılamazlar. Devletin verdiği iş sağlığı ve güvenliği, tehlikeli atık yönetimi uzmanlığı gibi gerçekten imza yetkisi olan sertifikalar ve uluslararası kurumların neredeyse 6 haneli ücretlere varan eğitimler sonucunda verdiği sertifikalar dışında hiçbir sertifika işe yaramaz.

10.000-20.000 bin gibi fiyatlara satılıyor. Sertifikayı geçtim aldığım eğitim iyi olur mu? Onu anlayamadım. Yani sertifikayı verdikden sonra en azından bu işi yapabilecek miyim onu da merak ediyorum. Her ne kadar çok pahalı olmasalarda paramın boşa gitmesine gerek yok.

Sertifika verene fena para kazandirmiyor. Bir sirket aciyorsun, teknik konuda ortalama bilgili bir "egitmen" buluyorsun ve sertifika satiyorsun. Aslinda doner ustasi bulup donerci acmak ile ayni mantik.

Doner bir tik daha avantajli tabi, hem karin doyuruyor hem de ayni musterinin tekrar tekrar gelme ihtimali var.

Yeni konular

Geri
Yukarı