Unreal Engine'de C# desteği var mı?

mashtfee

Centipat
Daha fazla  
Sormak istediğim soru; Unreal Engine'de eskiden C# desteği vardı sanırım, şu an var mı ?
Moderatör arkadaş konuyu nereden nereye götürmüş düzelterek :/.

Son düzenleme:
Hayır, ama belli programlar ile C#'tan C++'a geçirebiliyorsun kodları. Ama pek te sağlıklı olduğu söylenemez.

Son düzenleme:
Sadece C++ ve Blueprint destekliyor şimdilik, ilerde gelebilir :) .
Geleceğini sanmam. Ancak ortaklık olursa. Çünkü C++ zaten işini yapıyor.
Evet bir programlama dili ile her şeyi yapamazsınız fakat C# çok daha kısıtlı. UE ile oyun yapan şirket bellek yönetimi yapmak isteyebilir. Böyle bir durumda C# oturur izler. Tabi daha nice sebep var...

Geleceğini sanmam. Ancak ortaklık olursa. Çünkü C++ zaten işini yapıyor.
Evet bir programlama dili ile her şeyi yapamazsınız fakat C# çok daha kısıtlı. UE ile oyun yapan şirket bellek yönetimi yapmak isteyebilir. Böyle bir durumda C# oturur izler. Tabi daha nice sebep var...

C# kavrayabilir isem C++ öğrenmenin zor olacağını sanmıyorum. Okul için bir çok projeyi C# ile yapacaz önceliğimi C++ vermek isterdim ama bu zamanlarda önceliklerimizi malum biz belirlemiyoruz.

C# kavrayabilir isem C++ öğrenmenin zor olacağını sanmıyorum. Okul için birçok projeyi C# ile yapacağız önceliğimi C++ vermek isterdim ama bu zamanlarda önceliklerimizi malum biz belirlemiyoruz.

Vallahi hocam hangisiyle başlamak istersen başla. Öğrenmenin sınırı yok. Zaten C++ öğrenmek isteyen kişilerin çoğunun C ile başlamasının sebebi ileride C++ ile Object Oriented Programming dünyasına giriş yapınca farklılıkları daha rahat kavrayabilmesi. Böyle yapmayan kişi sonra C öğrenip yine aynı farklılıkları daha iyi anlayabilir. Yani o yüzden başladığının pek önemi yok. Mesela iyi derece Java bilen adam C# yazabilir. Aynı şekilde sizin dediğiniz gibi C#'ı gerçekten öğrenmeniz C++'da sizin kafanızı rahatlatır.

Yeni konular

Geri
Yukarı