Unreal vs Unity

MrTea

Femtopat
Yer
Anktartika,Ross Adası
Daha fazla  
Merhabalar, benim azıcık da olsa C# bilgim var, Unity kullanmışlığım da var. Fakat uzun süredir Unity'i kullanmıyorum. Geçen günlerde Unreal Engine'e geçmek istedim Blueprint sisteminden dolayı. Sizce Unreal Engine'i kullanmayı Udemy ve YouTube sayesinde öğrenebilir miyim? Blueprint sistemi karışık mıdır? Karışıksa ne kadar karışıktır?
Yani kısaca öğrenmeye başlarsam öğrenebilir miyim?

Blueprint öğrenmesi kolay ustalaşması zor bir sistemdir. Fakat kodları belli bir düzen üzerinde olduğundan sorun olduğunda çözmek daha kolaydır. Fakat sorunu tespit etmek daha zordur. Hepsinin kendine göre avantajları var. UE4 te bir texture için bile 1 saat uğraşmanız olası.

Son düzenleme:
Merhabalar, benim azıcık da olsa C# bilgim var, Unity kullanmışlığım da var. Fakat uzun süredir Unity'i kullanmıyorum. Geçen günlerde Unreal Engine'e geçmek istedim Blueprint sisteminden dolayı. Sizce Unreal Engine'i kullanmayı Udemy ve YouTube sayesinde öğrenebilir miyim? Blueprint sistemi karışık mıdır? Karışıksa ne kadar karışıktır?

Hocam Unreal Unity'e göre çok daha basittir. Eğer sisteminiz yeterli ise Unreal kullanın. Ben mecburiyetten Unity kullanıyorum.

İstersen Core dene geçen ben ordan oyun yaptım.

Ne tür bir oyun yapmak istiyorsun ona göre bilgi verelim.

Hocam şu anda oyun yapma planım yok, Unity'yi hatırlamak ya da Unreal'i öğrenmek istiyorum. Ama yapacaksam grafiklere önem de veririm.
Blueprint öğrenmesi kolay ustalaşması zor bir sistemdir. Fakat kodları belli bir düzen üzerinde olduğundan sorun olduğunda çözmek daha kolaydır. Fakat sorunu tespit etmek daha zordur. Hepsinin kendine göre avantajları var. UE 4'te bir texture için bile 1 saat uğraşmanız olası.

Sağ olun, öğrenmesi kolay bir şey arıyorum genel olarak. Bir motoru öğrenirsem zaten ömrü bitene kadar kullanırım ki Unity'de böyle olmadı. Unity'nin sonu yok, hep kendini güncelliyor ve hiç sabit değil de 1 ay sonra bildiğim sistemi yazmak için oturduğumda yazamadım.
Hocam Unreal Unity'e göre çok daha basittir. Eğer sisteminiz yeterli ise Unreal kullanın. Ben mecburiyetten Unity kullanıyorum.

Evet, sistemim yeterli biraz Unreal'e bakmıştım fakat Unity'nin kolay olduğunu düşünüp öğrenmeye çalıştım. Ama arayüzü değişmese de Visual Studio'nun arayüzü çok değişiyor, ben bundan şikayetçiyim.

Evet, sistemim yeterli biraz Unreal'e bakmıştım fakat Unity'nin kolay olduğunu düşünüp öğrenmeye çalıştım. Ama arayüzü değişmese de Visual Studio'nun arayüzü çok değişiyor, ben bundan şikayetçiyim.
Blueprint öğrenmesi kolay ustalaşması zor bir sistemdir. Fakat kodları belli bir düzen üzerinde olduğundan sorun olduğunda çözmek daha kolaydır. Fakat sorunu tespit etmek daha zordur. Hepsinin kendine göre avantajları var. UE 4'te bir texture için bile 1 saat uğraşmanız olası.

Bunu okuduktan sonra Unreal'e dönmeyi düşündüm, fikrimi şekillendirdiğiniz için sağ olun.
Teşekkürler
Hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı