Unutulan iCloud Şifresini Sıfırlama

Alfirk

Kilopat
Merhaba arkadaşlar bir yakınımın iPhone cihazında iCloud şifresi unutulmuş. O sorunu da çözmek için telefoncuları gezmiş ve acayip fiyat istemişler. Ben de dedim kendi kendime bunu evde bilgisayar ile yapamaz mıyız diye? Önceden iPhone kullanmışlığım var yani bilirim açıklarsanız yapabilirim şu an Android kullanıyorum ama sorun değil.
Yani komple sıfırlama format atma yapmak istiyorum sonra kendi bir hesap açsın.
Yani IPSW'dan son sürüm iOS sürümü indirsem bunla format atabilir miyim? Veya farklı yöntemler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı sıfırlasanız bile etkinleştirme ekranında iCloud şifresini isteyecektir. iCloud şifresini hesap bilgileriyle sıfırlamayı deneyin. Sonuç alamaz iseniz diğer çare Apple müşteri hizmetlerine ulaşmak. Faturanız mevcut ise yardımcı olurlar.

Bağlantıdan Apple Kimliğinizi (iCloud hesabınıza ait mail adresi) girerek sıfırlama işlemlerine başlayın.

iPhone 5S şifresi art arda yanlış girilmişti aşağıdaki yöntemle sıfırladım isterseniz siz de deneyin. iCloud hesabına kayıtlı telefona SMS yoluyla 6 haneli kod alacaksınız, bu kodu girdiğinizde şifreyi sıfırlayabiliyorsunuz. IPSW son sürümünü telefonu iTunes'a bağladığınızda programın kendisi telefona göre otomatik indiriyor, daha sonra cihazı sıfırlıyorsunuz. İçindeki bilgiler ve fotoğraflar gidecek, iCloud hesabınızda yedeklediyseniz tekrar erişebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sağlıklı olanı sıfırlamadan önce iCloud hesabına bilgisayardan erişin.

İcloud şifresini unutmuştum Apple müşteri hizmetlerini arayıp faturadaki birkaç bilgiyi verdim ve 15gün sonra telefon açıldı.
Sakın sıfırlamaya çalışmayın telefon kitlenir ve açılmaz

İPhone 8 plus'ı icloud ile sıfırlamıştım ve icloud şifresi istemişti başta. Telefon açılmadı ve yedek parça olarak 3'te 1 fiyatına sattım

Sıfırlama işlemi illegal bir işlem değil, kilitlenmiyor. Atıp tutmayın.

Hocam iCloud şifresi bilinmiyor ise sıfırlaması doğru olmaz. Restore sonrası cihazı etkinleştirirken iCloud şifresi istiyor ve girmez iseniz aşamayı geçemediğiniz için telefonu kullanamıyorsunuz. Arkadaşın kilitlenmeden kastı bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı