Uplay hesabının sürekli askıya alınması

Mehmet İnan

Kilopat
6 yıldır kullanmakta olduğum Uplay hesabım 3 gün önce birden fazla hatalı giriş yapmaya çalıştığım söylenerek geçici olarak askıya alındı. İki saat bekledikten sonra durum düzeldi. Bir hata oldu herhalde deyip sadece şifremi değiştirip devam ettim. Ertesi gün tekrar aynı hatayı verdi, bu sefer hesabın bağlı olduğu emaili birilerinin öğrenmiş olabileceğini düşünerek emaili değiştirdim. Hatta biraz abartıp bilgisayara format attım, daha sonra sıfırdan email adresi açıp Uplay hesaplarımı ona aktardım. Ancak bugün yine aynı hatayı aldım. Ubisoft desteğe de yazdım ancak geri dönüş yapmadılar. Yapsalar bile yardımcı olabilecek bir şeyler söyleyeceklerini sanmıyorum. Bu sorunun neden olduğuna dair bilgisi olan var mı?
Not: En son askıya alındığında Uplay zaten açık vaziyetteydi. Steam üzerinden Far Cry 3'ü oynamak için tıkladığımda bu uyarıyı verdi.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli e-posta değişimi yaptığın için olabilir. Güvenlik için bile olsa sistem senin yaptığını bilemez.
Bu yüzden güvenlik nedeniyle geçici askıya alınmış.

Destek, hesabın ilk e-posta, şifre, kredi kartı bilgilerini sorabilir ve büyük olasılıkla askı kaldırılır.

Sürekli e-posta değişimi yaptığın için olabilir. Güvenlik için bile olsa sistem senin yaptığını bilemez.
Bu yüzden güvenlik nedeniyle geçici askıya alınmış.

Destek, hesabın ilk e-posta, şifre, kredi kartı bilgilerini sorabilir ve büyük olasılıkla askı kaldırılır.
Yok kardeşim alakası yokmuş. Denemediğim hiçbir şey kalmadı ama çözüm bulamadım. Daha sonra Ubisoft forumuna mesaj atabilmek için yeni bir hesap açtım ve yarım saat olmadan o da askıya alındı. Sonra bir tane daha açtım ve onun akıbeti de aynı oldu. Daha sonra forumda bir arkadaşın yazısını gördüm, farklı bir internetten bağlanınca sorun kalmıyor yazmış. Bende son olarak biçare internete reset attım. Reset attıktan sonra saçma bir şekilde düzeldi sorun. Ama işin daha garip olan tarafı, bu hatayı alan çok fazla kişi var. Kimisi vpn açarak, kimisi farklı bir internete bağlanarak çözdüğünü yazmış fakat internete reset atmak kimsenin aklına gelmemiş. Bende çözümü bu kadar basit olamaz heralde diye hiç denemedim :D

Yok kardeşim alakası yokmuş. Denemediğim hiçbir şey kalmadı ama çözüm bulamadım. Daha sonra Ubisoft forumuna mesaj atabilmek için yeni bir hesap açtım ve yarım saat olmadan o da askıya alındı. Sonra bir tane daha açtım ve onun akıbeti de aynı oldu. Daha sonra forumda bir arkadaşın yazısını gördüm, farklı bir internetten bağlanınca sorun kalmıyor yazmış. Bende son olarak biçare internete reset attım. Reset attıktan sonra saçma bir şekilde düzeldi sorun. Ama işin daha garip olan tarafı, bu hatayı alan çok fazla kişi var. Kimisi VPN açarak, kimisi farklı bir internete bağlanarak çözdüğünü yazmış fakat internete reset atmak kimsenin aklına gelmemiş. Bende çözümü bu kadar basit olamaz herhalde diye hiç denemedim :D

Reset derken modemi kapatıp açtınızmı yoksa komplemi resetlediniz?

Geri
Yukarı