Upload hızım çok yavaş!

EwNarM

Hectopat
Daha fazla  
Altyapının hiç olmadığı bir yerde oturuyorum.
Karşı komşum 0.80 0.90 arası upload hızı alırken ben maks 0.25 (çok nadiren bu hız) genelde 0.17 gibi bir hız alıyorum alıyorum.
Neden kaynaklı olabilir ne yapmalıyım?

_20210213_203010.JPG

Hocam sizin bence binada sorun olabilir hanti Türk Telekom paketini kulanıyorsunuz ping değerlerinizde olmaması gereken düzeyde.

Kablolu bağlantı, arka plan uygulamaları ve diğer kullanıcılar ve kablo kalitesi bu duruma etki eder. Bir de Türk Telekom ile görüşün. Taahhüt bittiyse konu açın ve yeni İSS'a geçin.

Bizim bölgede de fiber yok, fakat VDSL var. 100 Mbps kadar destekliyor. İnternet sağlayıcınızı arayıp bilgi alın, belki vardır. Bende Türk Telekom kullanıyorum. Ping değerleri 5.

Hocam sizin bence binada sorun olabilir hanti Türk Telekom paketini kulanıyorsunuz ping değerlerinizde olmaması gereken düzeyde.

Binayı bırakın camdan kablo ile geliyor internet. Bu yüzden kabloya sıkıntı gelmesin diye cam bile hep açık.
Kablolu bağlantı, arka plan uygulamaları ve diğer kullanıcılar ve kablo kalitesi bu duruma etki eder. Bir de Türk Telekom ile görüşün. Taahhüt bittiyse konu açın ve yeni ISS'a geçin.

Bilgisayardan internetle ilgili her şeyi görev yöneticisinden kapattım modem arayüzünden kablosuz interneti kapattım ve bilgisayarda kablolu bağlantı ile hız testi yaptım durum her zaman böyle. Ve hiçbir altyapı yok. Eskiden en azından ADSL altyapı varmış onu da kazı yaparken koparmışlar.

Modemi değiştirdim ve internet bu civardaki ortalama hıza ulaştı. Sizinde böyle bir sıkıntınız varsa denemelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı