Upload'ı Yüksek İnternet Firması Önerisi

oğulcan yorgun

Hectopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım internet; Vodafone. Gayet memnunum ama upload'ı çok az, en az 8 MB upload veren bir şirket var mıdır? Yoksa, simetrik internet aylık ne kadar? Bilgisi olan var mı?

Eskiden de upload hızları düşüktü ki zaten.
Değildi ben 9 upload alıyodum , AKN kalkmadan önce .
Bulunduğunuz yerde ki alt yapı da önemli ama işin esası kampanya ve fiyat eğer standart kullanıcıysanız 5 MB yükleme (upload) hızı yeterli olacaktır, simetrik İnternet standart kullanıcı için ütopik olur. Mevcut tarifen'iz nedir?
10mb'e 5 alıyorum şuan yayınlardan en fazla 3000 bitrate veriyorum yeterli olmuyor .
Turkcell Superbox kullanıyorum upload hızı genelde 7-8MB civarı
Süperbox alabilirsin.
Superbox sıkıntılı diyorlar , merkezdeyim sıkıntı olur mu ?

Kullanmadığım için emin değilim. Kurulum yaparken hız testi yapılıyor sanırım. Turkcell hat kullanıyorsanız yaklaşık olarak nasıl çektiğine bakabilirsin.

Değildi ben 9 upload alıyodum , AKN kalkmadan önce .

10mb'e 5 alıyorum şuan yayınlardan en fazla 3000 bitrate veriyorum yeterli olmuyor .

Merkezde sıkıntı olcağını sanmıyorum zaten sıkıntı varsa cihaz kuruluma izin vermiyor evinizde turkcell 4.5G düzgün çekiyorsa superboxıda sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

Merkezde sıkıntı olcağını sanmıyorum zaten sıkıntı varsa cihaz kuruluma izin vermiyor evinizde turkcell 4.5G düzgün çekiyorsa superboxıda sorunsuz kullanabiliyorsunuz.
Turkcell süperboxta merkezdede olsanız, cihazın bağlandığı baz istasyonunda yoğunluk fazla ise istediğiniz kadar merkezde olun. Süperbox sıkıntı.

Turkcell süperboxta merkezdede olsanız, cihazın bağlandığı baz istasyonunda yoğunluk fazla ise istediğiniz kadar merkezde olun. Süperbox sıkıntı.

Bence böyle kesin hüküm vermemek lazım. Kime göre neye göre sıkıntı bu değişir. Merkeze yakın mesafede oturuyorum. ADSL hattımın yanına alternatif olarak bağlattım. Bir aydır sorun yaşamadım. Ne bir kopma oldu ne de hızda düşme sorunsuz kullanıyorum. Download ve upload hızı normal ne eksik ne fazla tarifemdeki hızı alıyorum. Baz istasyonundaki yoğunluk olayına gelince bende almadan önce bunu çok duydum bağlattığım gün bu bölgenin en yoğun saatlerinde akşam 5-6-7-8 hız testleri yaptım tarifemdeki hızı verdi. Gece 2 de 3 de yine test yaptım sonuçlar aynı. Ben her alan kesin memnun kalır demiyorum ama memnun olanlarda vardır bence iyi bir hizmet işimizi görüyorsa olay bitmiştir.

Bence böyle kesin hüküm vermemek lazım. Kime göre neye göre sıkıntı bu değişir. Merkeze yakın mesafede oturuyorum. ADSL hattımın yanına alternatif olarak bağlattım. Bir aydır sorun yaşamadım. Ne bir kopma oldu ne de hızda düşme sorunsuz kullanıyorum. Download ve upload hızı normal ne eksik ne fazla tarifemdeki hızı alıyorum. Baz istasyonundaki yoğunluk olayına gelince bende almadan önce bunu çok duydum bağlattığım gün bu bölgenin en yoğun saatlerinde akşam 5-6-7-8 hız testleri yaptım tarifemdeki hızı verdi. Gece 2 de 3 de yine test yaptım sonuçlar aynı. Ben her alan kesin memnun kalır demiyorum ama memnun olanlarda vardır bence iyi bir hizmet işimizi görüyorsa olay bitmiştir.
Nişantaşının göbeğinde kullandım, 2 ay sabredebildim. Aynen 120TL 10/5, 180 TL 20/5 iyi bir hizmet. Benim 50/50 telekom simetrik 160 TL, bu ne o zaman :) Süperbox parasını haketmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı