UPS alınır mı?

Makaleler
3
Daha fazla  
RAM
Gskill Trident Z5 RGB Siyah 64GB (4x16GB) DDR5-6000Mhz DUAL F5-6000J3636F16
İşlemci
Intel Core i9 13900KF 2.2GHz 5.8GHz 36MB
Merhaba, monitörlerimde ekranda dikey çizgiler vs oluştuğundan dolayı sorun var diye düşünüp garantiye gönderdim fakat serviste hiçbir sorun olmadığı söylendi. Hatta birine gittim kendi gözlerimle baktım hakikaten yoktu. Eve getirdim bakıyorum evde sorun var bu da bana prizlerden kaynaklanan bir sorun var gibi geldi. Ben de önce duvardaki 3'lü prizi çıkardım akım korumalı prizi taktım ve ekrandaki çizgiler azaldı. Daha sonra bu akım korumalı prizi teke indirdim bu sefer bayağı bayağı azaldı. Acaba priz girince işin içine o yüzden mi sorun oluyor diye monitörü direk duvara taktım yine de ekrandaki çizgiyi görebildim. Artık prizden mi değil mi bilmiyorum. Öyleyse UPS alsam sabit bir akım falan vererek sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar mı acaba? Ucuz da değiller almışken mantıksız bir alışveriş yapmayım diye merak ediyorum.

Toplamda 3 monitörüm var.

Biri 2560x1440 240Hz.
Diğeri 5120x1440 240Hz.
Sonuncu 3840x2160 120Hz.

Üstüne RTX 4090 ekran kartlı sistem.

Hoparlörler ıvır zıvır derken bayağı bir şey takılı.

Dikkatlice sonuna kadar okudum. Düşünce tam olarak serviste sorun olmadığını söyleyerek ortaya çıkıyor. Servisler artık eskisi gibi değiller dostum, düzgün olan şeyi bile bozup iyice bozup gönderenleri bile gördüm. Zaten çoğu hiçbir sorun yok diyip geri gönderiyor. Olan sana oluyor o kadar beklemiş oluyorsun.

UPS pahalı ve sırf bu saçma sapan durum için paranı heba etme. Ha kesin sorunum bu diyorsan, paranı harcamadan önce gidip bir arkadaşının evinde monitörü dene. Baktın düzeldi o zaman evine ups alırsın.

Dikkatlice sonuna kadar okudum. Düşünce tam olarak serviste sorun olmadığını söyleyerek ortaya çıkıyor. Servisler artık eskisi gibi değiller dostum, düzgün olan şeyi bile bozup iyice bozup gönderenleri bile gördüm. Zaten çoğu hiçbir sorun yok deyip geri gönderiyor. Olan sana oluyor o kadar beklemiş oluyorsun.

UPS pahalı ve sırf bu saçma sapan durum için paranı heba etme. Ha kesin sorunum bu diyorsan, paranı harcamadan önce gidip bir arkadaşının evinde monitörü dene. Baktın düzeldi o zaman evine UPS alırsın.

Hocam servise gidip gözlerimle gördüm hakikaten sorun yoktu orada. Anlamadım gitti kafayı yiyeceğim.

Hocam servise gidip gözlerimle gördüm hakikaten sorun yoktu orada. Anlamadım gitti kafayı yiyeceğim.
Sizi çok iyi anlıyorum çünkü bu tarz saçma durumları yaşayıp kafayı yediğim oldu. Yoktan yere arıza tespiti kesinleştirmeden çok param gitti. Başka evde dene bakalım dostum. Sorunun düzelmesini çok isterim

Sizi çok iyi anlıyorum çünkü bu tarz saçma durumları yaşayıp kafayı yediğim oldu. Yoktan yere arıza tespiti kesinleştirmeden çok param gitti. Başka evde dene bakalım dostum. Sorunun düzelmesini çok isterim.

Teşekkür ederim vallahi şu an o kadar azaldı ki benden başka görende yok evde bana deli muamelesi yapmaya başladılar o yüzden bence prizle alakalıymış hakikaten bu durum. Bu UPS denen alet ne işe yarıyor güç kaynağı diye biliyorum prizlere ne katkısı olacak onu bilmiyorum ama.

UPS'ler çok pahalı üstüne net bir çözüm değil bence onun yerine elektrik sistemlerinizi kontrol ettirin topraklama vs. üstünede, akım korumalı priz koyarsınız pek bir derdiniz kalacağını düşünmüyorum.

Tek bir monitörde sorun olmuyorsa 2 farklı hattan çekilmiş 2 farklı prizden güç alarak deneyebilirsiniz. 2 monitör bir prize, kasayla bir diğer monitör diğer prize şeklinde.

Hani kesin çözüm demiyeyim ancak çözüm olabilir.

Ayrıca elektrik hattınızı da kontrol ettirirseniz iyi olur.

UPS'ler çok pahalı üstüne net bir çözüm değil bence onun yerine elektrik sistemlerinizi kontrol ettirin topraklama vs. üstünede, akım korumalı priz koyarsınız pek bir derdiniz kalacağını düşünmüyorum.

Zaten iki tane akım korumalı priz var işte.

Tek bir monitörde sorun olmuyorsa 2 farklı hattan çekilmiş 2 farklı prizden güç alarak deneyebilirsiniz. 2 monitör bir prize, kasayla bir diğer monitör diğer prize şeklinde.

Hani kesin çözüm demiyeyim ancak çözüm olabilir.

Ayrıca elektrik hattınızı da kontrol ettirirseniz iyi olur.

Vallahi monitörü direk duvara taktım onda da oldu yani bu UPS alınca akımı düzenleyip daha güçlü verebiliyorsa falan anca öyle düzelir yoksa öylece durur gibi geliyor.

Vallahi monitörü direk duvara taktım onda da oldu yani bu UPS alınca akımı düzenleyip daha güçlü verebiliyorsa falan anca öyle düzelir yoksa öylece durur gibi geliyor.

O zaman elektrik hattını kontrol ettirin derim. Bir yerde bir sıkıntı var ki normal prize takmanıza rağmen böyle bir sorunla karşılaşıyorsunuz.

Bahsettiğim şey akım korumalı priz değil dostum evdeki internet dağıtımı ne kadar sağlıklı? Donanımlardaki bazı sorunlar başta PSU ve anakart olmak üzere elektriğin Fazla ya da dengesiz gitmesinden ötürü bozulabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı