UPS almama gerek var mı?

Gökhan4421

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Deprem dolayısıyla köye taşındık. Malum köy yeri elektrik çok dalgalı geliyor, ani göz kırpma falan oluyor. UPS gerek var mı yoksa bu ürün işimi görür mü? Teşekkürler.

Hattaki dalgalanmalara karşı evet korur ama bataryalu UPS'lerin amacı Windows'u düzgünce kapatabilmek ve veri kaybetmemek. Aynı zamanda ani kapanmaların verebileceği hasarın önüne geçmek. Çok az daha ekleyip Bataryalı UPS almanızı öneririm.

Gerek var mı konusuna tecrübem üzerinden örnek vereyim. Ben de bir dönem kasaba hayatı yaşadım. Köy ile kent arası bir yerdi. Işığın dalgalandığı, voltajın düştüğü ve arttığı yerlerde UPS, PC'yi ve save'lerimi korudu. Bana kalırsa UPS her PC'ye lazım. Voltaj dalgalanması ve kesinti şehrin göbeğinde dahi olabiliyor.

Gerek var mı konusuna tecrübem üzerinden örnek vereyim. Ben de bir dönem kasaba hayatı yaşadım. Köy ile kent arası bir yerdi. Işığın dalgalandığı, voltajın düştüğü ve arttığı yerlerde UPS, PC'yi ve Save'lerimi korudu. Bana kalırsa UPS her PC'ye lazım. Voltaj dalgalanması ve kesinti şehrin göbeğinde dahi olabiliyor

Haklısın en iyisi bir UPS almak teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı