UPS Kargo rezilliği

UPS'den 2 kere kargo geliyor bana. 2.sinde oluşan durum bu. 1.inde zaten direk gelmişti fakat artık UPS Kargo firmasını kullanan işletmelerden zerre sipariş çıkmam. İyi ki yüksek tutarlı bir ürün almamışım diye seviniyorum.

Hocam UPS'yi arayıp kargomu teslim edilmesse savcılığa başvurucağım gibi şeyler söyleyip korkutabilirsiniz gerçekten işe yarıyor.

Ticket açtıklarını söylediler ve UPS'den kargo bilgi talebi beklediklerini söylediler. Daha sonra UPS firmasını aradım bana kargonun teslim edildiği ve gönderici firma (Teknosa) tarafından adres bilgisi verilmediği için hangi adrese teslim yaptıklarını bilmediklerini söylediler şaka gibi.

Böyle bir şey yaşamadım hocam öncelikle. Kargom Bursa içerisinde 2 farklı dağıtım şubesi gezdi. 2. dağıtım şubesine vardıklarında yanlışlıkla teslim yapıldı olarak girmişler. Aradım kargo hakkında bilgi aldım sipariş ve kargo takip numaram ile T.C. mi istediler kargo üzerinde hata olduğunu kargonun şu an depolarında olduğunu söylemişlerdi.

UPS Türkiye twitter den iletişime geçtim. Gönderici sisteme bilgilerinizi entegre etmemiş diye gönderici ile iletişime geçin dedi.

Arkadaşlar Teknosa beni aradı bugün. UPS Kargo adresi bilmediği için UPS deposuna teslim edilmiş o yüzden teslim alanın ismi yazıyordu. Teknosa aradı beni ürünü farklı adrese gönderelim mi diye kabul etmedim iade istedim ya da farklı kargo firması ile gönderin dedim. Farklı kargo firması ile teslimat yapamıyoruz dedi o zaman iade ile israr edince, başka bir kargo firması ile teslim yapabilir miyiz bir bakalım dedi size geri dönüş sağlayacağım dedi.

Geri
Yukarı