UPS önerisi

Kodlak55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 3 tane bilgisayarı ki bunların hepsi aynı olup sitem özellikleri şöyledir;

İşlemci: R3 3200G.
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: Yok.
PSU: 350W.
Monitör: 44W güç tüketiyor.

Bu 3 bilgisayarı, elektrik gittiğinde 3-4dk hayatta tutabilecek 1 tane UPS almak istiyorum. Normalde jeneratör var o devreye girene kadar kesilmemesi için gerekli. Ancak nasıl bir UPS almalıyım özellikleri ne olmalı bunun hakkında fikrim olmadığı için sizin değerli bilgilerinize muhtacım. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler ederim efendim.

Bütçe konusunda sıkıntım olmadığı gibi ne kadar ucuz olursa o kadar da iyi olacağını belirtmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığım UPS işinizi görecektir. 2200VA gücünde. Yaklaşık olarak 1350W güç sağlar. Yeterince açık tutar.
Baktığım önerilerde bu UPS'nin bilgisayarları 30-40dk tuttuğu yazıyor ama yukarda yazdığım gibi benim 30-40dklık bir şeye ihtiyacım yok sadece dediğim gibi anlık elektrik kesintilerinde jeneratör devreye girene kadar 1dk bile sürmüyor ama 3-4dk tutabilecek bir şey yeterli. Bundan daha ucuz bir şey olamaz mı?

Mesela bu işimi görmez mi?

Bu arada sağ olasın ama 3000 VA olup daha ucuza UPS var acaba farklı bir özelliği mi var senin attığının?

Son düzenleme:
Hocam, attığınız regülatör. UPS değil. 3000VA olup da ucuza bulmak zor.

UPS içindeki aküler sayesinde kesintisiz güç sağlar. Regülatör ise voltaj dengelemesi yapar. UPS de zaten voltaj dalganmalarına karşı koruma yapar. Dediğim gibi kesintinin tek çözümü UPS'tir.

Yeni konular

Geri
Yukarı