UPS PSU kaç watt çeker?

İbo6788

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba hepinize. Ben UPS alacağım 1800 wattlık. Şimdi ben bilgisayarımdan 8 saat aralıksız oyun oynarsam UPS kapanacak mı yani eğer 8 saat oynasam 4000 watt falan çeker eğer böyleyse ne gerek var UPS'ye?

Merhaba hepinize. Ben UPS alacağım 1800 wattlık. Şimdi ben bilgisayarımdan 8 saat aralıksız oyun oynarsam UPS kapanacak mı yani eğer 8 saat oynasam 4000 watt falan çeker eğer böyleyse ne gerek var UPS'ye?

O öyle değil elektrik varken kapanmaz, elektrik gittiği zaman sana güvenli bir şekilde bilgisayarı kapatmak için 5-10dk süre tanıyor amacı bu.

UPS'ler hem ev kullanımı hem de kurumlarda işlemlerin sorunsuz bir şekilde kaydedilip güvenli bir şekilde bilgisayarların kapatılmasını sağlar. Fabrikalarda makinelar sorunsuz kapatılabilsin diye çok büyük UPS'ler mevcut. Anlayacağınız bu yüksek kapasiteli bir akü değil, sürekli boşalt tak yapamazsınız. Güvenlik için varlar sonuçta.

1800Watt değil VA’dır o. Alacağın VA ne kadar yüksekse de elektrik gittiğinde sisteminin uzun süre açık kalabilmesini sağlar. Yani 800VA 5 dk civarında açık tutarsa 2000VA 20-30 dk civarı tutar gibi düşün.

Geri
Yukarı