UPS Üzerinde Ethernet Girişi Ne İşe Yarar?

USB çıkışını ilk aldığım vakit bağlamıştım, yazılıma gerek duymadan Windows 10 pil aplikasyonu ile bütün ayarlar yapılabiliyor. Masaüstü bilgisayarım pilli bir notebook olarak çalışıyor artık diyebilirim. :D

Bu arada yerli üretim olan Makelsan'ın bu ürününü UPS arayanlara rahatlıkla önerebilirim. Fiyatı muadillerine göre gayet uygun.

USB üzerinden bilgisayara bağlanınca masaüstünde sağ alt bölmede çalışan uygulamalar arasında pil sekmesi açıldı. Windows ayarlar-sistem bölümü pil sekmesinden ise pil tasarruf, pil düzeyi gibi ayarlar açıldı. Sanırım sistem USP'yi pil olarak algıladı ve bu aplikasyonlar açıldı. Otomatik zamanlama modunu henüz bulamadım ama şu an için ihtiyacım yok.

Benim UPS desteklemiyor galiba :facepalm:

Düzenleme: Gece gece deneyeceğim bakalım becerebilirim belki :D
ups.PNG

Category 5 cable - Wikipedia
Category 6 cable - Wikipedia

Merhaba. 2 ethernet kablosuyla toplam kablo uzunluğu yaklaşık olarak 3 -3. 5 mt. kadar olabilir. (Evde kullanılmayıp boşta olanını az önce şerit metreyle ölçtüm, 1.5 mt. kadar geldi) Cat 5, CAT 6 ethernet kabloları için müsade edilen azami kabo uzunluğu, bu kablolar normal kalitedeyse çok kalitesiz değilse eğer 100 mt. civarındadır, 3 - 3.5 mt. de veri, performans , vb. kayıpları bu nedenle hiç yaşanamaz, merak etmeyin.

İndirme hızı tüm ara bağlantılar çok iyi olduğunda servis sağlayıcının da verebildiği üst değeri bazen geçebilir, max. 24 mbps olarak belirtilip 24.5 - 25 mbps'nin download'ın da bazen alınabilmesi gibidir. Wireless 'ta dizüstümde bu 25 mbps değerini geçen gün görmüştüm. Yeni UPS'nizi güle güle kullanın. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı