enqlars

Femtopat
Daha fazla  
iPhone 7 modeline geçtiğimden beri kablolu kulaklık ve şarj konusunda sıkıntı yaşıyorum. 3.5 mm’lik jak kaldırıldığı için telefonumu şarj ederken müzik dinleyemiyordum. Bu yüzden Bluetooth kulaklığa geçmeyi düşünüyorum fakat iki model arasında kaldım. Urbanears plattan 2 Bluetooth ve JBL Tune 500BT özellikler olarak birbirine benzese de fiyatları arasında 100 liraya yakın fark var. Uzun süreli kullanıma dair de urbanears’ın bu modeli için pek yorum bulamadım. Rock tarzında dinliyorum genelde müzikleri ve bulduğum yorumlar da kafamı karıştırmadı değil. Kulaklığın dışarı ses vermemesini daha çok isterim tabii ki başka insanlar duymasın diye takıyorum sonuçta ve bu konuda da düzgün bilgilendiren bir yorum bulamadım.

Aynı zamanda urbanears’a biraz daha yakın olmamın nedeni şarjının sanırım daha uzun gitmesi, kablolu kullanım olasılığı da var olarak anladım araştırmalarımla, tasarım olarak daha hoş durması ve herkeste JBL modelini görmüş olmam. Fakat bir süredir tam bir karar veremiyorum ve daha iyi kalitede 300-500 fiyat aralığında Bluetooth kulaklık var mıdır diye de düşünüyorum bir yandan. Hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
JBL almayın. Arkadaşıma hediye JBL almıştım 6 7 ay sonra kulaklık kafa kısmıyla bağlantı yerinden kopmaya başladı. Garantiye gönderdik kulaklık parası kadar para istediler tamir etmek için. JBL yerine Anker soundcore q10 önerebilirim. Harika kulaklık

JBL almayın. Arkadaşıma hediye JBL almıştım 6 7 ay sonra kulaklık kafa kısmıyla bağlantı yerinden kopmaya başladı. Garantiye gönderdik kulaklık parası kadar para istediler tamir etmek için. JBL yerine Anker Soundcore Q10 önerebilirim. Harika kulaklık.

Kulaküstü JBL önermiyorum. Plattan 2 daha iyidir. Önerim Anker Q10 almanız olacaktır.

Anker soundocre Q10'a da bakmıştım, şarj süresi çok çok iyi ama çok ağır olduğuna dair yorumlar görmüştüm ve çok duyduğum bir marka olmadığı için ses kalitesinden emin olamamıştım. Yalan da söylemeyeyim, gözüme biraz kaba gözüktüğü için çok içim ısınamadı. Urbanears'la karşılaştırınca daha mı iyidir?

Anker soundocre Q10'a da bakmıştım, şarj süresi çok çok iyi ama çok ağır olduğuna dair yorumlar görmüştüm ve çok duyduğum bir marka olmadığı için ses kalitesinden emin olamamıştım. Yalan da söylemeyeyim, gözüme biraz kaba gözüktüğü için çok içim ısınamadı. Urbanears'la karşılaştırınca daha mı iyidir?
Youtube'daki karşılaştırma videolarını izlerseniz daha iyi fikir verebilir.

Aslında duyulan bir marka. Ülkemizde 2 yıldır var sanırım. Söyleyeceğim eksileri şunlar:
-Oldukça ağır bir kulaklık. 2 saatten sonra ağrı yapıyor.
-Bilgisayarda kullanması işkence gibi.
-İçinden çıkan AUX kablosu pek iyi değil.
-Mikrofonu yetersiz.

Bunlar haricinde aklınıza gelecek her şey çok iyi.

Almak isteyen, arada kalan olursa diye ufak bir yorumumu bırakmak istiyorum. Urbanears Plattan II Bluetooth aldım, estetik olara çok güzel duruyor. Telefona bağlanınca hiç sıkıntı yaşamadım fakat bilgisayarda özellikle Discord’ta tek başıma bir sesli kanaldayken kendi sesim yankı yapıyordu ve Discord seslerini rahatsız edici bir şekilde aldım. Oyun konusunda çok ses gerektiren oyunlara girmedim ama bilgisayarın diğer uygulamalarında bu rahatsızlık gelmiyor, bir sürü video izledim hiçbir sıkıntı çıkmadan. Sadece uzun süre kulakta durunca ufak bir ağrı yapıyor ama bu süre gördüğüm yorumlardan biraz fazla geldi bana 3-4 saatte yapabiliyor o ağrıyı. Aynı zamanda başka bir kulaklık, bu kulaklığa takılıp eş zamanlı dinlenebiliyor ki bence fazlasıyla kullanışlı bir durumu fakat arkadaşımın duyabilmesi için sesi çok açmam gerekti, bu diğer kulaklığın kalitesi, eskimesi vb ile alakalı olur diye düşünüyorum. Şarjı bence yeterince gidiyor ilk günlerde neredeyse hiç çıkarmadım evde müzik dinleyerek geziyordum, 4-5 gün gitti. Şu an kullanma oranı azalınca bir haftayı geçti sanırım şarj ettiğim son zaman ve %80. Şarjını telefonda gösterirken %20-40-60-80-100 olarak gösteriyor küsüratlar yok biraz moralimin bozulduğu bir durumdu. Son olarak dışarı ses vermesi konusunda da arkadaşım denemek için takmıştı, dışarıdan hiç ses almadım ve tekrar aldığımda sesi en yüksek halinde gördüm hiç ses çıkmıyor neredeyse. Fiyatına değer mi bilmem ama memnun olunmayacak, sıkıntı çıkaracak bir kulaklık değil.

Geri
Yukarı