US ve Hot-swappable klavyeyi yurt dışından almak

Bütçe
2000

Emre5959

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhaba,
Hot-swappable kavramını yeni duydum, araştırdığıma göre klavyenin Switch'ini kolayca değiştirebilmeye yarıyor bu özellik.
Almak istediğim klavye Keychron K8
Birkaç farklı sorum var,
1.si; hot-swappable klavye kullanan oldu mu? Tecrübelerini yazabilir mi yani Switch değiştirirken Switch kırıldı veya tuş basmama gibi şeyler oldu gibisinden.

2.si; klavye us dizilim olduğu Türkçe karakterlerde sorun olacak mı, ğ'ye basmak veya virgül tuşuna basmak için nereye tıklanılması gerekiyor? Ek olarak "prt scn" tuşunu göremedim mesela, bu tuş yok mu ya da belli bir kombinasyonla mı kullanılabiliyor?

3.sü; yurt dışından ilk kez ürün alacağım için ürünün toplam maliyeti ne kadar olacak? Ne kadar vergi alınıyor gümrük vergisi ne kadar vs.
Amazon Linki ürünü Amazon üzerinden satın almak istersem;
$74.99
$40.54 shipping & ımport fees deposit to turkey.

75 dolar ve 40 dolar kargo ücreti istiyor. Acaba Amazon'da kargo ücretini onların karşılaması gibi bir şey var mı sanırım eskiden böyle bir şeyler duymuştum.

Benim aklıma gelmeyen ama yararlı olacak şeyleri de söylerseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

1. Switch kırılma veya basmama olmadı ama kapları dandik olursa çizilip ışık geçirebiliyor.
2. Us dizilim olsa bile Türkçe klavyeyi sistemden seçtiğinizde ğ tuşunun olduğu tuş ğ olarak basar.
3. Bilmiyorum.

1. Eğer dikkatli olmazsanız anahtarın pinleri bükülebilir ama düzeltmesi kolay, kırılmadıkları sürece sorun yok.

2. Türkçe karakterler olacaktır, bazı tuşların yerleri farklı oluyor sadece. Insert'in üstündeki tuş Print Screen.

3. Orada ne kadar yazıyorsa o kadar alıyor diye biliyorum, siz ödüyorsunuz hepsini.

Türkiye'den almak isterseniz burası var.
İlk başta ordan almayı düşündüm ama şikayetvar üzerinden mağazaya baktığımda çok fazla şikayet vardı o yüzden yurtdışından kendim almaya karar verdim hem böyle daha ucuza geliyor muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı