USB diskin yazma korumalı olması

VlamDraak888

Hectopat
Bir flash diskim var. Formatı RAW biçimlendirirdim ama yazma korumalı. Yani readonly özelliği açık. Kaldırıyorum kaldırıyorum yine de aynı sanırım virüs var içinde. Ne yapabilirim acaba?

Kesin konuşmak istemem ama bir USB bellek kendini korumalıya alıyorsa bu onun öldüğünü gösteriyor diye biliyorum. Bilgili arkadaşlar beni düzeltebilir veya üstüne ekleyebilir.
Yeni aldım sayılır ama fikriniz için teşekkür ederim benim düşüncem virüs bulaşmış olabilir ve her readonly özelliğini kaldırdığımda tekrar korumaya alıyor.

Yeni aldım sayılır ama fikriniz için teşekkür ederim benim düşüncem virüs bulaşmış olabilir ve her readonly özelliğini kaldırdığımda tekrar korumaya alıyor.

Daha önceden üstüne dosya yazabiliyor muydunuz? Yeni alınan USB belleklerin korumalı modda olması hakkında üstte attığım yazıyı buldum. Okuyup, deneyebilirsiniz.

Virüsten endişeleniyorsanız Kaspersky gibi bir AV ile tarama yapabilirsiniz.

Daha önceden üstüne dosya yazabiliyor muydunuz? Yeni alınan USB belleklerin korumalı modda olması hakkında üstte attığım yazıyı buldum. Okuyup, deneyebilirsiniz.
Eskiden düzgün kullanılıyordu ödev yapıp atmıştım bir gün ansızın dosya atmaya çalıştığımda bu disk YAZMA KORUMALI dedi diskpart üzerinden kaldırdım biçimlendirdim yinede yazma korumalı diyordu eskiden açılabiliyordu ama şu anda bu birim bozuk veya parçalanmış olabilir diyor.

Eskiden düzgün kullanılıyordu ödev yapıp atmıştım bir gün ansızın dosya atmaya çalıştığımda bu disk YAZMA KORUMALI dedi diskpart üzerinden kaldırdım biçimlendirdim yinede yazma korumalı diyordu eskiden açılabiliyordu ama şu anda bu birim bozuk veya parçalanmış olabilir diyor.
Anlattığınıza göre USB bellek arızalanmış gibi duruyor. Bende de eski bir USB bellekte aynısı yaşandı. Birdenbire USB bellek gitti ve korumalıya aldı. İşte bu USB belleğin öldüğünü işaret ediyor, geçmiş olsun. Virüsle vs. alakası olduğunu sanmıyorum.

Flash belleğin markası SanDisk, değil mi?
O markada kronik sorundur bu durum.
Başka marka olsa bile bu, fabrikadan hatalı olabilir.
Ben garantiye gönderip yenisini almıştım onlardan.
Bu arada çoğu yöntemi denemiştim hiçbiri işe yaramamıştı.

Geri
Yukarı