USB 3.0 ile HDD çalıştıramama sorunu

Semih Can Ateş

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar PC ile ilgili 2 sorunum var yardımcı olursanız memnun olurum :)

1) Toshiba marka USB 3.0 bağlantılı harici hard diskim var. Eskiden USB 3.0 bağlantısı sorunsuz çalışıyordu. HDD'yi USB 2.0 girişine takıyorum ve hiçbir problem olmuyor. Fakat 2 farklı USB 3.0 girişine takınca HDD'nin ışığı yanıyor fakat bilgisayar görmüyor. Asıl garip olan ise 3.0 girişine çok yavaşça takıyorum ve bilgisayar görüyor fakat 2.0 hızında atıyor. Hard diske telefonun USB kablosunu takıyorum ve sorunsuzca okuyor. Kısaca 3.0 girişini kullanamıyorum.

2) Bir de 930 cihazımla video çekiyorum. Telefondan video yu oynatınca ses çıkıyor. Videoyu bilgisayara atıp açınca ses gelmiyor. Media player ve VLC denedim ikisinde de ses gelmiyor. Garip olan ise videoyu Youtube'a yüklüyorum ve açınca ses sorunsuz geliyor.

Bu iki konu için yardımcı olursanız memnun olurum. İyi günler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
USB 3.0 kutunda sorun olabilir. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. 2.0 ile sorunsuz çalışırken, 3.0 ile kutunun ışığı yanmasına rağmen PC kesinlikle okumuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı