Usb 3.0 Portlarının Çalışmaması

shiftless691

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, eskiden usb 3.0 girişim çalışırdı (kasanın önünde 2 adet USB 3.0 portu var biri çalışmıyordu biri çalışıyordu nedenini bilmiyorum.) Bugün flash belleğimi takayım dedim çalışan USB 3.0 taktım ancak okumuyor. Anakartın sitesinden USB 3.0 sürücüsünü kurdum sonuç yine değişmedi.
Anakartımın modeli: Asus M5A97 Evo Rev.2.0

Son düzenleyen: Moderatör:
İki ihtimal mevcut. Ya kasanın ön portları bozuk, ya da anakartın ön USB 3.0 portu bozuk. Bunu anlamanın tek bir yolu var o da ön USB 3.0 girişine başka bir 20-Pin to USB 3.0 kablo edinmekten geçiyor. Eğer bu kabloyla bağladığın bellekler, diskler vs. çalışıyorsa kasanın ön portu uçmuş demektir. Eğer kasayı ilk aldığından beri böyle bir sorun varsa, ön portta üretim hatası mevcut olabilir.

Anakartın USB 3.0 portunu kontrol et. Mavi renklidir. Kablo çıkmış veya tam temas etmiyor olabilir. Eğer bir sonuç alamazsınız ön paneldeki portlar bozuk olabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı