USB 3.0 uzatma kablosu 4 adet 3 TB diski çalıştıramıyor

Canberk70

Centipat
Daha fazla  
RAM
32 GB
SSD veya HDD modeli
980 Samsung
Ekran kartı
RX 550
Anakart
X470 MSI
İşlemci
2600X
Benim sorum da su: Anakartim MSI X470 USB 3.1 ama USB uzatama kablosu aliyorum USB 3.0 1.5 mt 4 adet, 4 adet 3 TB diski takıyorum ayni anda calistarmiyor. Neden? USB 2.0 kablo takiyorum hepsi calisiyor.

Gücü yetmiyor gözüküyor. Adaptör beslemesi var mı?

USB 2.0 ve 3.0 için akım değerleri farklı. Kullandığınız Hub var mı? Varsa da adaptör beslemesi var mı?

Soyle soyleyim adaptorlu Segate'in 3 TB diskleri sorunu yok saglam saglik oranlari ama 1.5 m USB 3.0 kablo takiyorum diskleri takıyorum zor goryor ya da goruyor kayboluyor ama bu diskleri 4 dunude anakarta taktigimda sorun yok uzatma kulanmadan olmuor kac cesit USB 3.0 kablo denedim ve USB 2.0 kabloda bu sorun yok analmadim. Nokta bu.
USB 2.0 ve 3.0 için akım değerleri farklı. Kullandığınız Hub var mı? Varsa da adaptör beslemesi var mı?
Sorunlar boyle.
Sorunlar boyle
Bunun caresi nedir yada sorun nedir
Ben USB 03 1.5 m 4 adet kabloyu ana karta takiyorum ve 3 TB adaptorlu harici disklerin de USB uclarini uzatmaya takiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ugreen kablo ile denediniz mi?

Yani bundan mi al diyorsun, Alfais aldim Corpus diye bir marka.

Ugreen kablo ile denediniz mi?

Bu da olmasa ne yapacağız? USB 2.0 kullanacanağım bunun da olacaginin garatisi yok.

Bunu alirsam sorun düzelir mi, 82 TL bir tanesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemeden bilemeyiz. Bir tane alıp deneyebilirsiniz. Linkteki yöntemleri de deneyebilirsiniz. Özellikle 3.maddeyi.

Şimdi yanlışım yoksa 1 USB'yi 4 USB'ye mi çokluyorsunuz? Eğer doğru anladıysam 1 tane USB portuna yük bindirmiş oluyorsunuz ve güç yetmediği için bu tarz sorunlar oluyor.

Hayir, anakarta 4 adet USB 3.1 yerim var. Buraya 4 adet USB 3.0 kablo takiyorum 1.5M 4 adet, kobloya da 4 adet harici 3 TB diskimi takıyorum. Adaptorlu bunlar.

Geri
Yukarı