USB 3.1 Bellek Önerisi

Deepcx

Kilopat
USB 3.1 standardında okuma ve yazma hızı yüksek, 64GB'lık USB bellek almak istiyorum. Sağlamlık açısından kasası metal olursa daha iyi olur.

Merhabalar, yaklaşık 7 senedir Kingston DataTraveler SE9 8GB USB belleğini kullanıyorum. Bunca zaman da oldukça memnun kaldım sağlamlığıyla, hatasız çalışmasıyla, hiçbir veri kaybı veya tek bir sorun dahi yaşatmamasıyla. Ama artık kapasitesi yetersiz gelmeye başladı, tabii hızından bahsetmiyorum bile... Dolayısıyla artık yeni bir bellek aramanın zamanı geldi benim için. Anlayacağınız üzere sürekli USB bellek değiştiren birisi değilim o yüzden alacağım USB bellek dayanıklı, hızlı ve kaliteli olmalı ki uzun yıllar kullanabileyim. Bütçe sınırı yok, o yüzden F/P ürünü de önerebilirsiniz, ucuz/uygun/pahalı USB bellekler de önerebilirsiniz, teker teker hepsine bakacağım. Her USB bellek çok ısınır da bunu dışarıya az yansıtanı, çok yansıtanı mı var bilmiyorum ama performans kaybı az olsun veya hiç olmasın benim için yeterli, dışarıya yansıttığı ısı sorun değil. Uzun oldu kusura bakmayın, detaylı anlatmayı severim biraz 😅

Son düzenleyen: Moderatör:

150/150 mb/s

200/150 mb/s

Eğer 128 gb düşünürsen

420/380 mb/s

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı